تاریخ انتشار :جمعه ۱۲ آبان ۹۶.::. ساعت : ۲:۱۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

مبارزه با استکبار از اصول غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی ایران است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: مبارزه با استکبار از اصول غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش قائم آنلاین، آیت‌الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در خطبه‌های امروز نماز جمعه در شهرستان قائم‌شهر، گفت: فردا ۱۳ آبان است که سه حادثه در سه مقطع زمانی در آن رخداد، ابتدا در ۱۳ آبان ۴۳ امام راحل را از کشور ایران تبعید کردند در حالی که امام اجرای عدالت را مطالبه می‌کرد و سلطه استکبار را برنمی‌تابید و تمام آرزویش استقلال حاکمیت ایران در سایه اسلام بود.

وی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با دانش‌آموزان و دانشجویان، که بیان کرد آمریکایی‌ها حتی مصدق را تحمل نکردند، افزود: مصدق برای ملی کردن صنعت نفت تلاش بسیار کرد اما برای رسیدن به اهدافش تصور کرد باید با آمریکایی‌ها ارتباط بگیرد، اما در نهایت آمریکا به این نتیجه رسید که مصدق مهره در اختیار آنها نیست و کودتای ۲۸ مرداد را برپا کرد.

معلمی تصریح کرد: در زمینه برجام نیز آمریکا کوتاه نخواهد آمد و این فرصت چهار ساله موجب دریافت کاپ اخلاق برای ایران نمی‌شود و تنها موجب از دست رفتن فرصت و خسارت‌هایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در برجام نباید به دنبال مقصر بود و باید یک صدا بود، در حال حاضر باید یکپارچه باشیم و تمام مسلمانان ایران با هر گرایش اسلامی باید بدانند که عزت ایران در پیروی از امامت و ولایت و پیروی از رهبری است لذا دولت و ملت اگر گوش به فرمان رهبری باشند راحت‌تر به اهداف خود دسترسی پیدا می‌کنند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به وقایع دیگری از روز ۱۳ آبان در سال ۱۳۵۷ اشاره و خاطرنشان کرد: در سال ۵۷ دانش‌آموزان برای حمایت از امام و انقلاب به دانشگاه تهران آمده بودند که مأموران دانش‌آموزان را به رگبار مسلسل بستند.

این نماینده با یادآوری تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در روز ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۸ و روز مبارزه با استکبار، یادآور شد: مبارزه با استکبار از اصول غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی ایران است و هر ملتی که بخواهد به اصول ملت خود پایبند باشد باید روحیه استکبار ستیزی داشته باشد.

وی افزود: کسانی که پیشنهاد سازش با آمریکا را می‌دهند با خود امام دعوا دارند و خطی که رهبری می‌رود راهی است که امام راحل جلوی دولت انقلابی قرار داد.

معلمی با اشاره به سخنان رهبری که به دانش‌آموزان تأکید کرد: شرط رسیدن به آرمان‌ها، شناخت دشمنی آمریکا است و لبخند آمریکا ما را فریب ندهد و آمریکا می‌خواهد در ایران فردی همانند محمدرضا پهلوی روی کار بیاید که فقط از آنها اطاعت کند و اگر کسی از آنها اطاعت نکند، دشمنشان است.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر در پایان گفت: استکبار جهانی همواره به دنبال شکستن روحیه مقاومت است اما اولیا خدا همواره می‌خواهند مقاومت در برابر استکبار باقی بماند بنابراین زیارت اربعین گرایش به مقاومت و مظهر گرایش به روحیه پاک اباعبدالله الحسین (ع) است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.