تاریخ انتشار :جمعه ۷ مهر ۹۶.::. ساعت : ۲:۲۷ ق.ظ
فاقددیدگاه
سرپرست سازمان آتش‌نشانی قائم‌شهر خبر داد:

۴۰۰ ماموریت اطفا حریق در ۶ماهه نخست سال ۹۶ در شهرستان قائم‎شهر

سرپرست سازمان آتش‌نشانی قائم‌شهر بمناسبت روز آتش نشان در جمع خبرنگاران، گفت: در شش ماهه نخست امسال ۲۰۰ آتش‌سوزی در شهر و ۲۰۰ آتش‌سوزی در روستاهای قائم‌شهر اتفاق افتاد و عمده علت آتش‌سوزی‎های شهری بی احتیاطی مالکان ساختمان‎ها و در روستاها آتش‌زدن کاه‌ و کلش مزارع بوده‌ است.

به گزارش قائم آنلاین، جعفر امینی‌بر بمناسبت هفتم مهر، روز آتش‌نشانی، در جمع خبرنگاران، ضمن گرامی‌داشت این روز، اظهار کرد: ابتدای سال جاری، در راستای کاهش حوادث و فرهنگ‌سازی ایمنی، اطلاع‌رسانی و آموزش به شهروندان انجام گرفته‌ است.

وی افزود: طی ۶ ماهه گذشته، بیش از یک‌هزار نفر از کارمندان ادارات و کسبه و ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان و ۴۰۰ نفر از جایگاه داران سوخت شهرستان قائم‌شهر تحت آموزش‌های پیشگیرانه و ایمنی سازی آتش‌نشانی قرار گرفتند.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی قائم‌شهر، از اجرای طرح بازدید از ساختمان‌ها و مدارس بمنظور بررسی ایمنی اماکن خبر داد و بیان کرد: همه ساختمان‌های ساخته‌ شده پس از سال ۱۳۸۵قبل دادن پروانه ساخت مورد بازدید و ارزیابی آتش‌نشانی قرار می‌گیرند و صدور دفترچه ایمنی برای آنها الزامی است، اما ساختمان‌های قبل از تاریخ فوق مورد بازدید کارشناسان قرار گرفته تا مالکان نسبت به رفع نواقص موجود، اقدام کنند.

این مسوول با اشاره به برگزاری مانورهایی در جهت بالابردن ضریب توان آتش‌نشانانان و آمادگی آنان در بحرانها، خاطرنشان کرد: بطور متوسط ماهانه یک‌ مانور در هسته مرکزی شهر برگزار می‌شود و همچنین از ساخت انیمیشین ۱۶ قسمتی برای مهدهای کودک و مدارس ابتدایی و چاپ ۱۵ هزار کتابچه آموزشی در مازندران بصورت پایلوت در شهرستان قایمشهر انجام شده است.

امینی‌بر تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال ۲۰۰ آتش‌سوزی در شهر و ۲۰۰ آتش‌سوزی در روستاهای قائم‌شهر اتفاق افتاد و عمده علت آتش‌سوزی‎های شهری بی احتیاطی مالکان ساختمان‎ها و در روستاها آتش‌زدن کاه‌ و کلش مزارع بوده‌ است.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در زمینه تماس ها با ۱۲۵ خاطرنشان کرد: ۸۰درصد تماس‌های ماهانه مردم با شماره ۱۲۵ یا فوریت‌های سازمان بصورت ایجاد مزاحمت بوده و این مقوله در این برهه از زمان بسیار تاسف برانگیز است.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی قائم‌شهر درمورد امکانات اطفای حریق در قائم‌شهر، بیان کرد: نردبان موجود امکان اطفای حریق صرفا به ارتفاع ساختمان ۲ طبقه بوده و این در حالی است که بالاترین مجوز طبقات ارائه شده از سوی شهرداری به ساختمانها ۶طبقه است و خرید بالابر نردبان ۳۵ متری را یکی از ضروریات سازمان آتش‌نشانی قائم‌شهر دانست که قرارداد خرید این نردبان بسته شده اما بودجه آن تخصیص نیافته است.

این مسوول تعداد خودروهای خدمات آتش نشان را ۷ دستگاه خودرو نیمه سنگین و سنگین در این سازمان عنوان کرد و گفت: این تعداد خودرو در ۵ ایستگاه این شهرستان مستقر است و ضرورت خرید ۴ دستگاه خودرو باید در دستور کار قرار گیرد.

وی نبود ایستگاه های آتش نشان در مجراهای با اهمیت را به دلیل در اختیار قرار دادن زمین در حواشی شهر عنوان کرد و افزود: در این مقوله باید تدابیر بهتری اندیشیده شود تا خدمات رسانی در موعد مقرر به شهروندان صورت گیرد تا حوادث ناگواری بدلیل تاخیر حضور ما رخ ندهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.