تاریخ انتشار :جمعه ۷ مهر ۹۶.::. ساعت : ۵:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کشورهای مسلمان مقابل جدایی کردستان عراق ایستادگی کنند

امام جمعه قم گفت: کردهای غیور و مسلمان نباید اجازه دهند که رژیم صهیونیستی با نام آنها این توطئه را سامان دهد و کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای همسایه عراق باید با قدرت و قاطعیت مقابل این نقشه شوم ایستادگی کنند، چراکه آتش این فتنه دامن همه را خواهد گرفت.

به گزارش قائم آنلاین،آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس با اشاره به اینکه انسان باید در روز قیامت نسبت به اعمال خود پاسخگو باشد، اظهار کرد: باید مراقب رعایت تقوای الهی در سخنان، قلم‌ها و رفتارهای خود باشیم تا موجب فتنه و گناه نشویم.

وی با تأکید بر اینکه یکی از کاربردهای فتنه در قرآن کریم مصیب، بلا و گرفتاری است، اضافه کرد: برخی از مردم خداوند را فقط برای رسیدن به اهداف مادی عبادت می‌کنند و اگر بلایی همانند بیماری، تهی‌دستی و محرومیت به آنها برسد از پرستش خداوند عقب‌گرد می‌کنند.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: شک، شبهه و اضطراب یکی دیگر از تعاریف فتنه از منظر قرآن کریم است و در نتیجه فردی که با شنیدن شبهه در دین شک داشته باشد و به مرحله اضطراب در اعتقادات برسد نمی‌تواند حق را تشخیص دهد، این فتنه از کشتن یک فرد مؤمن خطرناک‌تر است.

وی از شر و فساد به عنوان یکی دیگر از تعاریف فتنه یاد کرد و گفت: فتنه به معنای فریب نیز است به همین علت در قرآن کریم نیز تأکید شده که فرزندان آدم باید مراقب فتنه و فریب‌کاری شیطان باشند.

سعیدی با بیان اینکه از شکنجه و آزار در قرآن کریم به عنوان فتنه نام برده شده است، تصریح کرد: اکنون در میانمار شاهد کشتار و ظلم به مسلمانان هستیم که این یک فتنه مشخص است، در بحرین و سایر مناطق مسلمان‌نشین نیز این ستم‌ها را مستکبران دنبال می‌کنند که بر اساس آیات قرآن برای این افراد عذاب دوزخ و آتش جهنم در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی جدید با ماه محرم گفت: معلمان باید حسینی درس دهند و دانش‌آموزان نیز باید حسینی درس بخوانند تا مدارس محل تربیت افرادی باشد که عاشورا‌یی عمل کرده و در نتیجه این افراد در طراز آموزه‌های حسینی اهداف انقلاب اسلامی را دنبال کنند.

سعیدی از برگزاری همایش «احلی من‌العسل» با حضور پرشور دانش‌آموزان استان قم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) یاد کرد و ادامه داد: این روزها مردم کشور ایران در ماه محرم یکی از مدافعان حرم را تکریم و تجلیل کردند که رهبر انقلاب اسلامی این شهید را حجت خداوند در برابر چشم همگان دانستند که بعد از سپری کردن عمری کوتاه توانست به این جایگاه برسد.

وی با تأکید بر اینکه به تعبیر رهبری شهید حججی یکی از نمونه‌های رویش انقلاب اسلامی است، گفت: این شهید همانند شهید فهمیده یکی از الگوهای جوانان و نوجوانان ایران اسلامی خواهد بود و یاد و خاطره امثال او زنده می‌ماند هر چند اگر افرادی بخواهند برای خوش‌آمد دشمنان نام امثال او را از کتاب‌ها حذف کنند اما باز هم یاد این شهیدان در قلب ملت مسلمان برای همیشه ماندگار خواهد ماند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) خاطرنشان کرد: اکنون همزمان با شروع درهم پیچیدن تومار نیروهای داعشی توسط نیروهای مقاومت، در کردستان عراق توطئه‌ای سازمان یافته و سابقه‌دار در حال اجراست و دنبال کردن همه‌پرسی برای جدا شدن این بخش از کشور عراق با حمایت آشکار رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی از مزدوران دیگر که در آینده نقش آنها بیشتر نمایان خواهد شد نشان از یک نقشه شوم علیه اسلام است، چراکه این افراد می‌خواهند اسرائیل دیگری را به نام قومی به وجود آورند تا بی‌ثباتی را به منطقه تحمیل کنند.

وی ادامه داد: کردهای غیور و مسلمان نباید اجازه دهند که رژیم صهیونیستی با نام آنها این توطئه را سامان دهد و کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای همسایه عراق نیز باید با قدرت و قاطعیت مقابل این نقشه شوم ایستادگی کنند، چراکه آتش این فتنه دامن همه را خواهد گرفت.

سعیدی از فرا رسیدن هفته دفاع مقدس یاد کرد و افزود: امروزه بیش از هر روز دیگر نیازمند بازخوانی عاشورای حسینی هستیم تا بتوانیم خط زندگی خود را بر اساس آن تنظیم کنیم در واقعه کربلا هر کاری که امام حسین (ع) انجام دادند برای آن بود که الگویی برای رهپویان شوند به همین علت است که می‌گوییم واقعه کربلا یک قطعه تاریخی نیست که مورد مطالعه قرار گیرد بلکه حادثه ترسیم یک راه و مهندسی یک جاده فراروی انسان‌هاست برای اینکه همگان به زندگی عزتمند برسند.

وی با بیان اینکه گاندی هند نیز از عاشورا درس مقاومت را آموخت، اظهار کرد: یکی از دروس عاشورا این است که مردم اگر دیدند جبهه‌ای یزیدی تشکیل شده است باید به سرعت و با قاطعیت پشت سر رهبر خود جبهه حسینی را تشکیل دهند.

امام جمعه قم اضافه کرد: امام حسین (ع) با گروه اندکی تا آخر ایستادند و تسلیم نشدند، چراکه پیروزی اصلی ایشان در ماندگاری هدف و مسیر اصلی اسلام بوده است، اگر امام حسین (ع) تا پایان قیام حتی در مجلس یزید فاسد قرآن را تلاوت می‌کنند برای آن است که بگویند مردم باید با قرآن زندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه رزمندگان دفاع مقدس با الهام از عاشورای حسینی برای رضای خداوند جان خود را در عرصه مقاومت فدا کرده‌اند، عنوان کرد: رهبر انقلاب اسلامی در پیام خود برای غبارروبی از مزار شهدا متواضعانه از رشادت‌های شهدا یاد می‌کنند.

سعیدی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) در روز عاشورا هنگام هجوم حرامیان به حرم نیز با نداهای مختلف به دنبال درس‌آموزی بودند تا مردم درس آزادگی و غیرت را بیاموزند و به امر به معروف و نهی از منکر توجه داشته باشند؛ حضرت سیدالشهدا (ع) در واقعه کربلا درس صبر بر مصیبت را نیز به همگان آموختند، چراکه در این حادثه مصیبت‌های سنگین بسیاری را تحمل کردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.