تاریخ انتشار :جمعه ۷ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مسکو: حملات هوایی ادلب، تلاش جبهه‌النصره برای نجات تروریست‌ها را خنثی کرد

سخنگوی وزارت دفاع روسیه روسیه با رد گزارش‌ها درباره تلفات غیرنظامی حملات هوایی در استان ادلب سوریه، تأکید کرد که این حملات، تلاش جبهه‌النصره برای نجات تروریست‌ها از منطقه درگیری را خنثی کرد.

به گزارش قائم آنلاین،«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز پنج‌شنبه اعلام کرد، حملات هوایی روسیه در منطقه ادلب سوریه، عملیات تروریست‌های جبهه‌النصره در شرق حماة را خنثی کرده و همچنین نیروهای تروریستی که قصد شرکت در این عملیات را داشتند نابود کرده است».

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، کوناشنکوف ادامه داد:‌«طی هفته گذشته، تمام حملات هوایی نیروهای روسیه در استان ادلب سوریه روی تجهیزات، یگان‌ها و نیروهای ذخیره جبهه‌النصره متمرکز شده بود که سعی داشتند حملاتی غافلگیرانه را برای آزادی تروریست‌ها از مناطق شرقی حماة به انجام برسانند».

وی افزود: «به دلیل تلاش‌های نیروی هوایی روسیه در سوریه، این عملیات جبهه‌النصره خنثی شده و تمامی تروریست‌های شرکت کننده در این عملیات نابود شدند».

وزارت دفاع روسیه همچنین شایعات منتشر شده مبنی بر اینکه در حملات هوایی روسیه و سوریه در استان ادلب، حداقل ۱۵۰ غیرنظامی کشته‌ شده‌اند، را رد کرد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته است: «نیروی هوایی روسیه به مناطق مسکونی در هیچ بخشی از خاک سوریه حمله نمی‌کند تا هیچ تلفات غیرنظامی‌ای در حملات هوایی نیروهای ما وجود نداشته باشد».

خبرگزاری رویترز پیش از این گزارش کرده بود که بیش از ۱۵۰ غیرنظامی در حملات هوایی نیروهای سوریه و روسیه در استان ادلب طی هفته گذشته کشته شده‌اند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.