تاریخ انتشار :پنج شنبه ۶ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

پرسپولیس حذف شود هم باید تقدیرش کرد/این شکست فنی نبود

پیشکسوت پرسپولیس گفت:پرسپولیس در این بازی با انبوه مشکلات به میدان رفت، ولی واقعا با نگاه کردن به تابلوی نتایج می توان دریافت اتفاقی که در ابوظبی رخ داد آژیر خطری برای کل فوتبال ایران بود.

به گزارش قائم آنلاین،شکست غیر قابل باور پرسپولیس همان اندازه که طرفداران این تیم را شوکه کرد پیشکسوتان این باشگاه را نیز دچار تعجب کرد. باخت با ۴ گل آن هم در دیداری که یکسوی آن نام قهرمان دوره قبل لیگ برتر فوتبال ایران باشد به هیچ عنوان باور کردنی نبود. اما الهلال این باور را سه شنبه شب به مردم ایران داد.

نیما نکیسا در گفت و گو با خبرنگار ما، درباره اتفاقات قبل، بین و بعد از بازی پرسپولیس حرف زد.

متن کامل صحبت های او در ادامه می آید:

*باخت فنی نبود!

من این شکست را بی ارتباط با مسایل بیرونی باشگاه نمی دانم. قطعا باشگاهی که حساب بانکی اش صفر است و میلیاردها تومان بدهی دارد هرگز نمی تواند با باشگاهی که دغدغه مالی جزو آخرین گزینه های هیأت مدیره اش است در نتیجه گیری یکسان عمل کند. به این دلیل معتقدم این شکست فنی نبود.

*دفاع نداشتیم!

مهاجمان الهلال هر کاری خواستند درون و بیرون ۱۸ قدم پرسپولیس انجام دادند و به نظر می رسید پرسپولیس اصلا دفاع ندارد! تعجب آور این است که با نبود یکی دو مهره تا این اندازه باید تیم بر هم ریخته دفاع کند؟

*تفاوت فوتبال را دیدید؟

اگر باشگاه الهلال، العین، کاشیما آنتلرز، اوراواردز و امثالهم پای ثابت دور نهایی لیگ قهرمانان آسیا می شوند به دلیل نوع نگرش متفاوتی است که آنها به فوتبال دارند. هالکِ برزیلی برای تیم شانگهای ۸ گل می زند و تیم را بالا می آورد. آنجاست که تفاوت بازیکنان درجه یک اروپایی، آفریقایی یا برزیلی که جذب این باشگاه ها می شوند با فوتبالیست های درجه سه و چهاری که از آلبانی، اوکراین و استرالیا به ایران می آیند به چشم می آید.

*جبران ۴ گل یعنی رویا!

واقعا اگر پرسپولیس بتواند به این تیم منسجم، روپا و هماهنگ بیش از ۴ گل بزند و گل هم نخورد، یک اتفاق رویایی برای فوتبال ایران رخ می دهد ولی فوتبال قرن بیست و یکم دیگر رویایی نیست و منطق پایه و اساسش را تشکیل می دهد. این کار بسیار بسیار سخت است.

*پرونده فیفا هم تأثیر داشت

شک نداشته باشیم که تبعات اتفاق مربوط به طارمی و محرومیت باشگاه از نقل و انتقالات در این باخت تأثیر گذار بوده است. این مسایل نشان دهنده عمق فجایعی است که در دل باشگاه های ما در جریان است و همه مدیران و مسئولانش فقط سطحی به مسایل نگاه می کنند.

*مَرَضی به نام “دلالیسم”!

دلالی و واسطه گری در این ورزش حرف اول را می زند. باشگاه ما به جای اینکه ساختارش را تقویت کند و در امور حقوقی و اجرایی نفرات زبده را به کار ببندد، دنبال این است که کدام دلال بیشتر به دردش می خورد. با کمک کدام واسطه می تواند از تولیدی لباس ارزان تری اجناس بی کیفیت تری تهیه کند و این مرض به جان همه باشگاه های ما افتاده است.

*برانکو حتما درد بیرانوند را می داند

ما در تمرینات نیستیم که بدانیم چرا یکباره تیمی که فقط با کلین شیت رقبایش را از پیش رو برمی داشت یکباره در ۳ بازی ۷ گل خورده است! ما همانقدر می دانیم که در اخبار و گزارش تمرین ها از پرسپولیس می خوانیم. قطعا برانکو می داند چرا بیرانوند این همه افت کرده است.

*اگر بازی برگشت در تهران بود…!

آنهایی که امیدوارند پرسپولیس در بازی برگشت، الهلال را با ۵ گل شکست بدهد و صعود کند فراموش کرده اند بازی برگشت هم بیرون از خانه است. اگر در آزادی بود می شد امیدواری داشت که شاید(!) پرسپولیس در یک شب استثنایی برنده شود ولی بازی در عمان است و دست هواداران به تیم نمی رسد!

*این شکست آژیر خطر بود

پرسپولیس در این بازی هم بازیکنان اصلی اش را نداشت، هم بی پول بود، هم ماجرای طارمی را داشت، هم بیرون از خانه به میدان رفت و هم خیلی مسایل دیگر اینچنینی، ولی واقعا با نگاه کردن به تابلوی نتایج می توان دریافت اتفاقی که در ابوظبی برای پرسپولیس رخ داد آژیر خطری بود برای کل فوتبال ایران. ما در سطح ملی و با وجود مردی به نام کی روش در آسیا حرف اول را می زنیم ولی در رده باشگاهی خیلی خیلی خیلی عقبیم! از هر نظر!

*از این پرسپولیس تقدیر کنید

واقعا باید از این تیم تقدیر کرد. به نظرم اگر پرسپولیس در بازی برگشت برنده و در نهایت حتی با برد حذف شد باید تقدیری شایسته از تک تک بازیکنانش بعمل بیاید. در دو کفه ترازو، الهلال به هیچ عنوان با پرسپولیس قابل مقایسه نیست. چه به لحاظ امکانات مالی، چه سخت افزاری و چه نرم افزاری و بازیکنانش! قبل از آن هم در عبور از الاهلی و بقیه تیم ها باید به این بچه ها دست مریزاد گفت که با این وضعیت باشگاهداری در ایران تا همین جا بالا آمدند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.