تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ مهر ۹۶.::. ساعت : ۵:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

چند درصد بیماران صرعی نیاز به عمل جراحی دارند؟

دبیرعلمی چهاردهمین کنگره بین المللی صرع با اشاره به اینکه که 800 هزار مصروع در کشور داریم گفت: یک چهارم تا یک سوم این بیماران صرع های مقاوم به درمان دارند.

به گزارش قائم آنلاین، جعفر مهوری در آستانه برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی کنگره صرع ایران اظهارداشت: صرع یا اپی لپسی Epilepsy یکی از مهمترین بیماری های مغز و اعصاب است و شاید به قدمت اولین بیماری های انسان باشد که همه ساله تعداد زیادی از انسان ها را درگیر خود کرده است؛ البته در طی ۵۰ سال گذشته توجه ویژه ای بر روی درمان‌‌های جدید این بیماری معطوف شده است.

وی بیان داشت: حدود یک درصد از جمعیت جهان از این بیماری و عوارض ناشی از آن همچون تروماهای مختلف و حتی مرگ های ناگهانی رنج می برند. کشور ایران با جمعیتی حدود ۸۰ میلیون نفر ۸۰۰ هزار مصروع دارد که یک چهارم تا یک سوم این بیماران صرع های مقاوم به درمان دارند و از این تعداد حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد باید تحت عمل جراحی قرار گیرند.

دبیرعلمی چهاردهمین کنگره بین المللی صرع خاطرنشان کرد: بنابراین توجه ویژه بر روی شناخت، تشخیص، درمان های دارویی و جراحی می تواند بسیاری از این مشکلات را که باعث مرگ این بیماران و جراحات ناشی از آن را برطرف کند.

دبیرعلمی چهاردهمین کنگره بین المللی صرع اضافه کرد: این کنگره ۴ الی ۶ بهمن‌ماه سال‌جاری در اصفهان به همت اساتید، پژوهشگران و نخبگان متخصص مغز و اعصاب ایران برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این کنگره برگزاری یک نشست علمی صمیمی جهت تبادل آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها در زمینه درمان صرع است و کمیته علمی این کنگره یک سال زمان جهت برنامه ریزی صرف کردند تا بتوانند کنگره ای شایسته با همکاری ارزشمند انجمن های علوم مغز و اعصاب ایران و انجمن صرع ایران برگزار کنند.

دبیرعلمی چهاردهمین کنگره بین المللی صرع با اشاره به اینکه در کنار این همایش نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای دارویی و تکنولوژی در زمینه درمان صرع برگزار می‌شود، گفت:امید است که بتوانیم با ایجاد فضایی مناسب و کار آمد با بهره گیری از مشارکت فعال و اظهار نظر همه شرکت کنندگان فرصتی را فراهم آورده تا مرزهای علم پزشکی را در درمان صرع به پیش برانیم و با ارائه ” درمان جدید، یک زندگی جدید ” را به بیماران اهدا کنیم.

مهوری گفت: برای رسیدن به این مهم تلاش شده تا علاوه بردعوت از نخبگان و متخصصان ایرانی با دعوت از همکاران وپژوهشگران با تجربه ازکشورهای مختلف آمریکا، کانادا، اروپا و استرالیا با ایراد سخنرانی های ارزشمند فضایی بین المللی برای تبادل آخرین درمان ها، فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا فراهم شود.

به گفته وی برگزاری این کنگره بدون یاری همکاران دردانشگاه علوم پزشکی اصفهان، انجمن علوم اعصاب ایران، انجمن صرع ایران و اتحادیه جهانی علمی مبارزه با صرع (ILAE) شاخه ایران، میسر نبود.

چهاردهمین همایش بین المللی کنگره صرع ایران ۴ الی ۶ بهمن‌ماه سال‌جاری در بیمارستان میلاد اصفهان به همت اساتید، پژوهشگران و نخبگان متخصص مغز و اعصاب ایران برگزار می شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.