تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ مهر ۹۶.::. ساعت : ۷:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

پرسپولیس و طارمی؛ سندسازی، برداشتن پول و خندیدن به ریش مردم

باشگاه پرسپولیس و مهاجم این تیم مرتکب تخلفی بزرگ شدند و انتظار می‌رود وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال با جدیت مقابل این موضوع ایستادگی کنند تا درست عبرتی برای دیگران شود.

به گزارش قائم آنلاین،موضوع خیلی حادتر از چیزی است که تصور می‌شد. محرومیت چهار ماهه مهدی طارمی که به گفته خودش «خیریتی» در آن بوده و محرومیت باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی که به قول مدیر روابط عمومی باشگاه «حکمتی» در آن بوده است، فاجعه‌ای بود که با همکاری مشترک باشگاه پرسپولیس و طارمی رقم خورد،؛ فاجعه‌ای که خیریت و حکمت آن برای این دو بود و ناراحتی و اشک آن برای هواداران.

مدیران باشگاه پرسپولیس که به دلیل خسارت ناشی از قرارداد مانوئل ژوزه مدیران پیشین این باشگاه را به باد انتقاد می‌گرفتند، حالا خودشان فاجعه‌ای بزرگ را رقم زدند آنجا که با ناشی‌گری قرارداد طارمی را دست‌کاری کردند. شماره ۹ پرسپولیس که سال گذشته بدون فسخ قرارداد با تیم ریزه‌اسپور ترکیه به تهران آمد، با پرسپولیس قرارداد بست و پرسپولیس برای اینکه به خیال خام خودش جریمه‌ای نپردازد در اقدامی غیراخلاقی و ناشیانه زمان قرارداد طارمی را ۳۱ خرداد تنظیم کرد یعنی چند روز پیش از اینکه طارمی با ریزه‌اسپور قرارداد ببندد. این کار مضحک و غیر اخلاقی خیلی زود لو رفت و فیفا به دلیل این کار پرسپولیس را هم جریمه کرد.

باشگاه پرسپولیس که خیلی راحت می‌توانست با اقدامات قانونی کار را پیش ببرد، قانون را نادیده گرفت تا لکه ننگی در تاریخ این باشگاه به ثبت برسد. طارمی هم البته دست‌کمی از مسئولان پرسپولیس نداشت. او که یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون از حسین هدایتی برای فسخ قراردادش با ریزه‌اسپور گرفته بود، این پول را خرج این کار نکرد چرا که حتما حق خودش می‌دانست که باید بالاتر از ۹۵۰ میلیونی که پرسپولیسی‌ها به او گفته بودند می‌دهند؛ بگیرد. به همین دلیل زیر قرارداد ۷۰۰ هزار یوروی‌اش با ریزه‌اسپور زد و به تهران آمد و حتما همان‌ موقع همراه مسئولان پرسپولیس که در حال سند سازی بودند و در صورت حساب مالی باشگاه نوشتند که یک میلیارد و صدو و پنجاه میلیون به حساب ریزه‌اسپور ریخته‌ شده(در حالی که نشده)، به ریش هواداران می‌خندیدند. می‌خندیدند و می‌گفتند که «چه شوکی، بالاتر از سیاهی رنگی نیست»، می‌خندیدند و می‌گفتند «نهایتا چند ماه محرومیت گریبان بازیکن را می‌گیرد»، می‌خندیدند و می‌گفتند «عشق است سند سازی و عشق است یک میلیارد و صد و پنجاه میلیونی که به جیب زدیم»، می‌خندیدند و می‌گفتند «اگر هم جریمه شویم، فراخوان می‌زنیم و می‌گوییم هواداران کمک کنند».

به ریش مردم می‌خندیدند، همان مردمی که گلویشان را در ورزشگاه برای آنها پاره می‌کنند، همان مردمی که از سهم زن‌وبچه‌هایشان می‌زنند تا کمکی اندک به باشگاه محبوبشان کنند، همان مردمی که با یک باخت، زندگی‌شان به هم می‌ریزد. اصلا مگر این مردم مهم هستند؟ مهم آن یک میلیاردی بود که به جیب طارمی رفت و مهم باشگاه پرسپولیس است که هر وقت مشکل مالی پیدا می‌کند از هوادار دَم می‌زند.

خیلی جالب است، اینجا جلوی چشم وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال تخلفی به این بزرگی رخ می‌دهد اما کَک کسی نمی‌گزد. اینجا یک بازیکن بیش از یک میلیارد را به جای دادن به باشگاهی دیگر سهم خودش می‌داند و باشگاه پرسپولیس هم سند سازی می‌کند و راحت دروغ می‌گوید. باید با مدیر و بازیکنی که این تخلفات را انجام داده چه کرد؟ چه مجازاتی می‌تواند گوشه‌ای از ناراحتی هوادارانی که روز و شب‌شان پرسپولیس است؛ را جبران کند؟ کدام حکم و کدام دادگاه و کدام کمیته اخلاق می‌تواند پرسپولیس و طارمی طوری جریمه کند که از ناراحتی هوادار کاسته و درس عبرتی برای دیگران شود؟

علی اکبر طاهری به عنوان مدیرعامل پرسپولیس که این روزها سکوت کرده چه توجیهی برای تخلفات رخ داده در زیرمجموعه‌اش دارد؟ طارمی که روی سر هوادار منت می‌گذارد، چه توجیهی برای برداشتن پول دارد؟ چرا باشگاه «فرهنگی – ورزشی» پرسپولیس به  این حال و روز افتاده که مرتکب چنین تخلفاتی‌ می‌شود؟ «فرهنگ» بخورد توی سرمان، شما در میدان ورزشی و اخلاق ورزشی هم باختید. پول‌ها را بخورید و ببرید و به ریش این مردم بخندید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.