تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ مهر ۹۶.::. ساعت : ۸:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

دنیای کلاهبرداری‌های میلیونی تمبرهای قدیمی +عکس

یک مجموعه‌دار ایرانی ساکن اروپا به نوعی از کلاهبرداری در زمینه تمبرهای تقلبی پرداخته است که با قیمت‌های گزافی این تمبرها را به افراد بی‌اطلاع و ناآشنا می‌فروشند.

به گزارش قائم آنلاین،”سام شمس‌آبادی” ایرانی مقیم کشور بلژیک که سالهاست به جمع آوری تمبر، کارت پستال و پاکت‌نامه مشغول است، چندی قبل در خبرگزاری تسنیم حضور یافت و از دنیای عجیب و ناشناخته ورقه‌های پُستی و تمبرهای ایران و جهان مطالب شنیدنی بیان کرد که متعاقباً گفتگوی مفصل وی منتشر خواهد شد.

“شمس‌آبادی” که ۱۵ سال اروپا را از شهرهای کوچک و بزرگ بلژیک تا آلمان را پیمود تا بتواند یکی از مهمترین سندهای تاریخی کشورمان که همانا ورقه‌های‌پستی ایرانی است را جمع آوری کند، دل پُر دردی نیز از مافیای تمبر و کارت پستال در کشور داشت، بطوریکه همیشه با رصد بازار، شیادی چنین افرادی را با وجود دوری از وطن، به هر طریقی از جمله اینستاگرام به افشای آنها دست می‌زند.

این مجموعه‌دار ایرانی ساکن اروپا در جدیدترین پُست اینستاگرامی خود به نوعی از کلاهبرداری در زمینه تمبرهای تقلبی پرداخته است که با قیمت‌های گزافی این تمبرها را به افراد بی‌اطلاع و ناآشنا می‌فروشند.

همچنین “شمس‌آبادی” در سال ۹۴ نیز در چادرخانه موزه گلستان نمایشگاهی از کمیاب‌ترین ورقه‌های پُستی ایران را به نمایش گذاشته بود.

وی با گردآوری ۳۸۰۰ پُست کارت به همراه ۲ هزار پاکت‌نامه از دوران قاجار و پهلوی اول دارای ۵۰ پُست کارتاست که نظیر آن در هیچ جای جهان وجود ندارد، شمس‌آبادی قدمت این پُست کارت‌ها از ۱۲۰ سال پیش به این طرف عنوان کرده بود که به نوعی روایتگر تاریخ کشورمان در عرصه‌های مختلف است.

“شمس‌آبادی” به ارزآوری این پُست کارت‌ها در زمان خودشان نیز اشاره کرده بود از جمله اینکه ارزآوری این پُست کارت‌ها در آن زمان به‌قدری بود که مقداری از هزینه سفر مظفرالدین شاه به اروپا از طریق فروش این پُست کارت‌ها تامین شده بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.