تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ مهر ۹۶.::. ساعت : ۸:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

هجمه به مداحان چرا؟

در آستانه محرم حملات عجیبی به جامعه مداحان کشور صورت گرفت و می گیرد.ساده اندیشی است اگر علت آن را تخلف ،جرم یا اخذ وجه یک مداح بدانیم.

به گزارش قائم آنلاین، عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان در کانال تلگرامی خود نوشت:در آستانه محرم حملات عجیبی به جامعه مداحان کشور صورت گرفت و می گیرد.ساده اندیشی است اگر علت آن را تخلف ،جرم یا اخذ وجه یک مداح بدانیم.

مداحان نیز مانند همه اقشار- از جمله روحانیت- دارای افراد آلوده ای هستند که قابل دفاع نیستند . به تعبیر امام در هر قشری ناپاک وجود دارد. همانطور که در کنار هرجایگاه مقدسی چون مسجد توالت هم وجود دارد اما کسی به مسجد حمله نمی کند .کسی به خاطر بوی احتمالی آن دستشویی مردم را از رفتن به مسجد باز نمی دارد.

در فهم کلان موضوع باید هجمه های مذکور را در راستای”بی اعتبار سازی” که مقدمه ایجاد تردید  و نهایتا سستی رابطه مردم با مهمترین عنصر انسجام بخش تشیع(اهل بیت) است دانست.

روشنفکران از سال ۱۳۶۸ با هجمه به فقیهان و فقاهت شروع کردند و از اینکه محل رجوع دینداران نیستند به خود می پیچیدند. در مرحله دوم مداحان را عامل بسیار مهم در بسیج اجتماعی می دانند  و در صدد هستند با آلوده نشان دادن کلیت  جامعه مداحان، مجالس مذهبی را خلوت نمایند. البته حرمت امامزاده در درجه اول توسط متولی آن حفظ می شود اما باورم این نیست که پلشتی یک یا چند به اصطلاح مداح ریشه این حملات است بلکه اصل مداحی وکلیت موضوع مورد هجمه است تا عقلانیت غربی در یک پروسه دراز مدت تقویت شود.مساله نفوذ هم دور از ذهن نیست

دیدگاه خود را به ما بگویید.