تاریخ انتشار :یکشنبه ۲ مهر ۹۶.::. ساعت : ۵:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

قماربازان ورزشی که حال و هوای خوشی ندارند

کافی است چند دقیقه‌ در اینترنت جست و جو کنید تا سایت‌های رنگارنگ زیادی در این زمینه بیابید. سایت‌ها و صفحه‌هایی که شاید در نگاه اول فقط نتایج لیگ‌های داخلی و خارجی را پیش‌بینی می‌کنند اما در واقع خیلی از آنها سایت‌‌های شرط‌بندی هستند که روزانه میلیون‌ها تومان پول به جیب می‌زنند.

به گزارش قائم آنلاین، کافی است چند دقیقه‌ در اینترنت جست و جو کنید تا سایت‌های رنگارنگ زیادی در این زمینه بیابید. سایت‌ها و صفحه‌هایی که شاید در نگاه اول فقط نتایج لیگ‌های داخلی و خارجی را پیش‌بینی می‌کنند اما در واقع خیلی از آنها سایت‌‌های شرط‌بندی هستند که روزانه میلیون‌ها تومان پول به جیب می‌زنند. در ادامه بخشی از گزارش امروز روزنامه ایران در رابطه با قماربازی ورزشی را می خوانید:

یک سرگروه شرط‌بندی ورزشی می گوید: الان چند سالی هست که این سایت‌ها از سوی چند سوپر مستر در کشور اجاره می‌شود. سوپرمستر با گرفتن پول به مسترهای دیگر کاربری می‌دهد و هر مستر هم می‌تواند برای خودش زیرمجموعه درست کند. اعضای زیرمجموعه هم برای عضو شدن و شرکت در پیش‌بینی نتایج، باید هزینه‌اش را به حساب مستر واریز کنند. این چرخه برای سوپرمستر و مستر، پولساز است.

برد آرسنال یا باخت منچستریونایتد؟ برد رئال مادرید، باخت بارسلونا یا مساوی؟ پیش‌بینی نتایج لیگ‌های جهانی و لیگ برتر فوتبال ایران با شرط‌بندی‌هایی که چند سالی است در کشور طرفداران زیادی پیدا کرده‌، هر از گاه با برخورد پلیسی و قضایی نیز روبه‌رو شده است. برخوردهایی که نتوانسته از علاقه بخشی از جوانان به چنین شرط‌بندی‌هایی کم کند. اینکه شرط‌بندی ورزشی بویژه شرط‌‌بندی‌هایی غیر از اسب‌سواری قمار است یا نه بحث دیگری است اما هرچه هست فعالیت‌هایی از این دست غیرقانونی است. یک کار غیرقانونی جذاب.

کافی است چند دقیقه‌ در اینترنت جست و جو کنید تا سایت‌های رنگارنگ زیادی در این زمینه بیابید. سایت‌ها و صفحه‌هایی که شاید در نگاه اول فقط نتایج لیگ‌های داخلی و خارجی را پیش‌بینی می‌کنند اما در واقع خیلی از آنها سایت‌‌های شرط‌‌بندی هستند که روزانه میلیون‌ها تومان پول به جیب می‌زنند.
مجید که به گفته خودش ۷ سال است توی کار شرط‌بندی نتایج فوتبال است و ماشین پژویی که مقابل آژانس پارک کرده با همین پول خریده‌. ۳ سال پیش در یکی از شرط‌بندی‌ها ۱۵ میلیون ‌برد و چند میلیونی هم روی آن گذاشت و این ماشین را خرید. او درباره شرط‌بندی‌های فوتبال که چند سالی است باب شده، می‌گوید: «من سوادم به شرط‌بندی اینترنتی نمی‌رسه به همین خاطر برگه می‌زنم. هر برگه بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان شرط می‌بندم. هر چقدر پول بیشتر شرط‌بندی کنی، احتمال برد بیشتر میشه. توی این چند سال ۲ میلیون، ۳ میلیون و پول‌ خردای زیادی برنده شدم ولی ۳ سال پیش ۱۵ میلیون گیرم اومد. اما اگه بخوام با خودم رو راست باشم، برد و باخت‌هام تقریباً یکی بودن. راستش رو بخوای معتاد این پیش‌بینی‌ها شدم. سال پیش زنم به خاطر همین کارا قهر کرد و رفت، با بدبختی برگردوندمش خونه. الان فقط زمانی که توی آژانس هستم شرط می‌بندم، دیگه برگه‌ها رو خونه نمی‌برم.»

نیما یکی از کسانی است که سال‌هاست در سایت شرط‌بندی… فعالیت می‌کند. او مستر یا سرگروه این سایت است و به گفته خودش هر سال ۵۰ میلیون در سایت سرمایه‌گذاری می‌کند. وی درباره شرط‌بندی اینترنتی می‌گوید: «خیلی وقت است که پلیس با شرط‌بندی‌های کاغذی برخورد می‌کند و با آمدن گوشی‌های هوشمند و سایت‌های پیش‌بینی و اعلام نتایج مسابقات ورزشی، اشتیاق برای استفاده از فضای مجازی به شکلی تصاعدی بالا رفته‌.

الان چند سالی هست که این سایت‌ها از سوی چند سوپر مستر در کشور اجاره می‌شود. سوپرمستر با گرفتن پول به مسترهای دیگر کاربری می‌دهد و هر مستر هم می‌تواند برای خودش زیرمجموعه درست کند. اعضای زیرمجموعه هم برای عضو شدن و شرکت در پیش‌بینی نتایج، باید هزینه‌اش را به حساب مستر واریز کنند. این چرخه برای سوپرمستر و مستر، پولساز است. مثلاً اگر یک عضو ساده، شرط‌بندی را ببرد ۵ درصد آن به حساب مستر می‌رود و اگر ببازد سوپر مستر ۵ درصد را به حساب مستر واریز می‌کند. این شرط‌بندی که پر است از مجموعه و زیرمجموعه‌های ایرانی و خارجی، حتی با فیلتر شدن هم فعالیت‌شان بیشتر و بیشتر می‌شود. به نظر من که سال‌ها پول و زمان صرف این کار کرده‌ام، باید بگویم شرط‌بندی یعنی پر کردن جیب سرشاخه‌ و سرشبکه‌های پیش‌بینی نتایج مسابقات ورزشی. من هم آلوده شده‌ام وگرنه باید می‌چسبیدم به زندگی‌ام.»
پوریا اما یکی دیگر از قماربازان ورزشی است که در این رابطه می گوید: «اگر جوانی به دنبال برگه یا قمار می‌رود دلیلش بیکاری و فقر است. فکر می‌کنند ره صدساله را یک شبه بروند ولی همه ما می‌دانیم قمار آخر و عاقبت ندارد. اگر همین الان به من که لیسانس روانشناسی دارم کار بدهند با حقوق یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دست از قمار اینترنتی برمی‌دارم.»

شرط‌بندی‌ مسابقات فوتبال و والیبال و بسکتبال و ورزش‌های دیگر در همه کشورهای دیگر ریشه دوانده و به ادعای همه کسانی که اطلاعات قمار کاغذی و اینترنتی را در اختیارمان گذاشته‌اند، خیلی از جوان‌های کشور نیز آلوده این شرط‌بندی‌ها شده‌اند. برای مقابله با این سایت های قمار نیاز به عزمی جدی از سوی پلیس فتا و دیگر مسئولان است تا شاید ریشه این قماربازی در کشورمان خشکانده شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.