تاریخ انتشار :یکشنبه ۲ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۵۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

بارش باران و کاهش دما تا ۷ درجه در سواحل خزر

براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز در بخش‌های شمالی آذربایجان شرقی و اردبیل در بعدازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

به گزارش قائم آنلاین،روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری با تقویت جریان‌های شمالی بارش باران در سواحل خزر تشدید می‌شود و کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در این مناطق رخ می‌دهد.

براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز در بخش‌های شمالی آذربایجان شرقی و اردبیل در بعدازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

فردا در استان‌های مازندران، گیلان، اردبیل، برخی مناطق آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری با تقویت جریان‌های شمالی بارش باران در سواحل خزر تشدید می‌شود و با کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در این مناطق مواجه هستیم؛ ضمن آنکه در بخش‌هایی از استان‌های خراسان شمالی، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، سمنان، البرز، تهران و ارتفاعات البرز رشد ابر، رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

از امروز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر دراستان‌های گیلان، مازندران، شمال آذربایجان شرقی و برخی نقاط اردبیل، بارش باران، گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود؛ این وضعیت به شکل پراکنده روز یکشنبه نیز در برخی مناطق استان‌های گیلان، مازندران و اردبیل تداوم خواهد داشت.

طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با تشدید جریانات خنک شمالی، در همه استان‌های ساحلی خزر، شمال خراسان شمالی، برخی نقاط اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی به ویژه ارتفاعات سمنان، افزایش ابر، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

روز دوشنبه در برخی مناطق شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد که در زابل گاهی با گردوخاک همراه است.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۰ و ۲۰ درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۱درجه بالای صفر گرم‌ترین و شهرکرد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین شهر کشور خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۳۱ شهریورماه ۲۱۶٫۲ میلی‌متر ثبت شد؛ بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۲۴۰٫۲ میلی‌متر بوده است،بنابراین بارش سال جاری تا این لحظه ۹۰ درصد بارش سال گذشته است.

بیشترین میزان بارش در تاریخ مذکور متعلق به منطقه لار استان فارس به میزان ۳۲٫۷ میلی‌متر ثبت شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.