تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۲:۵۵ ب.ظ
یک دیدگاه

چرا تمدن اسلامی در مرحله دولت اسلامی متوقف شده است؟

به گزارش قائم آنلاین، تمدنی که دانشمندان اروپایی از قرن ۱۶ و ۱۷ پایه گذاری کردند،جلوه های زیبایی از مادی گرایی بود.
این تمدن هرگز نتوانست عدالت را برقرار کند بلکه بواسطه استعمار،سلطه جویی و فساد اخلاقی سایر ملت ها را زیر چرخ توسعه خود له کرد.

حال که جهان بر سر پیچ تاریخی قرار گرفته و هر مکتب و ایدئولوژی ای که بتواند تمدنی جدید به جهان ارائه دهد تا قرنها برتفکر و اندیشه و فرهنگ جهان مدیریت خواهد کرد رهبری حکیم انقلاب خواهان تحقق تمدن نوین اسلامی در عرصه بین الملل توسط تنها حکومت اسلامی در جهان می باشند.

اما چرا فرایند تحقق تمدن نوین اسلامی در مرحله
دولت اسلامی متوقف شده و چرا نظام اسلامی نمی تواند دولت اسلامی را تشکیل دهد!؟
درواقع اگر لازمه تشکیل جامعه اسلامی وتمدن اسلامی را تحقق دولت اسلامی بدانیم،باید ببینیم آیا عناصری که زمینه ساز انقلاب اسلامی و نظام اسلامی بوده اند توانایی حفظ و تداوم هنجارهای انقلاب را دارند و آیا توانایی لازم را برای عبور از آسیب هایی مانند غرور،ثروت اندوزی و سیاسی گری دارند تا بتوانند این مهم را محقق سازند یا خیر!

حال باید بررسی کرد که عناصر انقلاب کننده تا چه اندازه توانسته اند شاخصه های چشم اندازی را که جمهوری اسلامی برای تمدن نوین در نظر داشته است را در سطوح مختلف پیاده کنند :
۱-محوریت معارف قرانی ۲-ولایتمداری ۳-خردورزی ۴-علم ۵-اخلاق ۶-مجاهدت و تلاش مستمر ۷-عدالت و رفاه عمومی ۸-بهبود روابط بین الملل براساس عزت،مصلحت،حکمت ۹-تربیت انسان های آرمان محور ۱۰-مردم سالاری دینی و …

به نظر می رسد با توجه به اراده مردم،سیاست های دشمنان نمی تواند کاملا جلوی این شاخصه ها را بگیرد بنابراین عمده تقصیرها بر می گردد به مسئولینی که در جمهوری اسلامی مسئولیت دارند، لذا اگر ما همچنان خواهان حفظ انقلاب و تحقق تمدن اسلامی هستیم باید یا در انتخاب مسئولین مان دقت کنیم و یا اگر این افراد دچار انحراف شدند آنها را نسبت به این انحراف مطلع و برکنار کنیم زیرا مسئولی که به چشم انداز بیست ساله و برنامه ششم اعتقاد ندارد،به دنبال نئولیبرالیسم است و به جوانان مومن و انقلابی اعتماد ندارد نمی تواند گزینه مناسبی برای دولت اسلامی باشد!

در پایان باید گفت که باید به این باور برسیم که تمدن اسلامی با شعار و حرف های زیبا بوجود نمی آید بلکه با تربیت نیروی انقلابی و تلاش برای گفتمان انقلاب شکل خواهد گرفت.

 

ز

یک دیدگاه

  1. عرفان گفت:

    چطور ما باید مسئولین غیر مسئول رو برکنار کنیم ؟ اینها رو که از در بیرون کنی از پنجره میان تو .مثال زندش همین احمدی نژاد. ما یک علم رو فراموش کردیم و اون علم دشمن شناسی در هر لباسی هست

دیدگاه خود را به ما بگویید.