تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۲:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
حمیدرضا پایدار:

تکرار اشتباه به ضرر مردم یا قدمی نو برای منفعت مردم

به گزارش قائم آنلاین، در انتخابات ۲۹ اردیبهشت امسال یکی از گزینه هایی که برای تصدی پست شورای اسلامی قائم شهر توسط مردم انتخاب شد ایمان پویامهر(چوپانی) است که با توجه به تجربه کاری و سابقه مدیریت او در پست معاونت فرمانداری قائم شهر یعنی معاون نماینده عالی دولت در شهرستان و عملکرد او نیاز است که هم اکنون در چند قدمی کرسی صدارت شورای شهر قرار دارد و تا ساعاتی دیگر بر این مسند تکیه خواهد زد، نکاتی را از منظر رسالت رسانه ای به او یادآور شویم.

اندکی مدارا که اقتصاد این شهر بیمار است و جوانان نیز بیکار

آقای پویامهر! شما با توجه به داشتن پست حساس معاونت فرماندار بر تمامی مشکلات شهر اشرافیت دارید و موضوعی نیست که از آن بی خبر باشید و به اصطلاح میدان دیده و کار بلد هستید و انتظار می رود تا تجربه گرانبهایی که کسب کردید و بسیاری از اعضاء تازه می خواهند کسب تجربه کنند، به نفع شهرستان و مردم شهر به کار ببندید.

شما در زمان صدارت خود در پست معاونت فرماندار عملکردهای زیادی داشتید و عملکرد مثبت شما در جای خود قابل تقدیر است ولی یکی از بزرگترین عملکردتان قطع بیمه بسیاری از بیمه شدگان تامین اجتماعی بود که شما با افتخار این کار انجام دادید و متاسفانه سفره بی نان بسیاری از شهروندان حاشیه نشین و روستا نشین را بی درمان کردید! حرکتی که به ضم تان قانونی بود و به دستورات دولت عمل کردید ولی در مقابل عرف را نادیده انگاشتید و به این فکر نکردید که چه بر سر مردم مستضعف قائم شهر می آید!

 

آقای پویامهر شما منتخب مردم هستید و ما نیز نماینده مردم و از سر دلسوزی برخی از موضوعات را از نگاه رسانه ای و تلنگر وار به شما یادآور می شویم و اینها جز رسالت چیز دیگری نیست.

آیا شما از نرخ بالای بیکاری قائم شهر به واسطه رکود صنعت نساجی با خبر هستید؟ آیا از گردش پائین مالی در بازار قائم شهر با خبر هستید؟ آیا گذرتان به میادین شهر محل تجمع کارگران عمله که بیکار به منزل برمی گردند، افتاده؟ آیا آمار بالای طلاق ها به واسطه فقر اقتصاد خانوار را دارید؟ از سفره کوچک مردم چطور؟ آماری از فارغ التحصیلان بیکار قائم شهر به دست شما رسید؟ فارغ التحصیلانی که مثل خودتان با هزینه سنگین در دانشگاه آزاد قائم شهر تحصیل کردند به امید آینده ولی بیکار ماندند.

آقای پویامهر در زمان تصدی جنابعالی در پست معاونت فرماندار قائم شهر در جلسات از شما خواهش کردیم که جلوی قطع شدن بیمه باغداری،کارگران ساختمانی، قالی بافی و … را بگیرید و دستورتان را برگردانید، یادتان است؟ ولی گفتید که دست این افراد در جیب دولت است و باید بیمه آنها قطع شود! و به این هم توجه نکردید که برای شما سند آوردیم که دست دولت بیشتر در جیب این بیمه شدگان است تا دست بیمه شدگان در جیب دولت ولی کوتاه نیامدید و بر ادامه این طرح اسرار ورزیدید و در نهایت، آینده بسیاری از شهروندان را که امید به این داشتند که حداقل از دولت سابقه بیمه برایشان به هدیه می ماند، این هدیه را هم از دست مردم نیازمند گرفتید!

حال جای این سوال مطرح است که آیا توانستید بیمه قائم شهر را پاک سازی کنید؟ آقای پویامهر در دوره شما بسیاری از بیمه ها به ناحق قطع شد به عنوان نمونه طرف باغدار واقعی بود ولی بیمه او را قطع کردید!

اقتصاد شهر بیمار است و جوانان نیز بیکارند، جوانان شهر را دریابید و امیدواریم تصمیم شما به نفع مردم باشد. در شورا تصیم گیری بسیار است و همانند قطع بیمه شهروندان تصمیم نگیرید.

به فصل انتخاب شهردار نیز رسیدیم و این مهم ترین تصیم شما می تواند باشد ببینیم آیا در انتخاب شهر دار چگونه عمل می کنید، آیا نور امیدی در دل مردمی که یک سالی است رنگ تعقیر را در شهر به واسطه شهردار جدید رضا رحیمی حس کردند، زنده می کنید تا مضوع بیمه نیز از اذهان شهروندان پاک شود؟

 

حمیدرضا پایدار

کارشناس ارشد علوم سیاسی و فعال رسانه ای

دیدگاه خود را به ما بگویید.