تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۱۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

آیا لابی‎گری سیاسی شهردار قائم‎شهر را تغییر خواهد داد یا مرد عملگرای این روزهای شهر بر مسند خود ابقا خواهد شد؟

اول شهریور زمان آغاز به کار پنجمین دوره شورای شهر قائم‏‎شهر است که باید با انتخابی درست شهردار قائم‎شهر را انتخاب کنند.

به گزارش قائم آنلاین،در جمهوری اسلامی ایران پس از اتمام دوره چهارم شورای شهر، منتخبین پنجمین دوره شورا که در ۲۹ اردیبهشت ماه توسط مردم انتخاب شده‌اند باید در اول شهریور بر صندلی‌های خود در شورای شهر بنشینند و طبق قانون اساسی قسم یاد کنند برای خدمت به مردم شهرو برای یک دوره چهار ساله کار خود را آغاز کنند.

پنجمین دوره شورای شهر در قائم‎‎شهر با انتخاب جوانان در این سمت توسط مردم رنگ و بوی جدیدی گرفته و اکثر مردم منتظر شروع فعالیت این جوانان در کار جدید خود هستند مردمی که با تغییرات اساسی در انتخابات شورا نشان از عدم رضایت نسبت به عملکرد شورای شهر قبلی را به همگان نشان دادند.

نگاهی گذرا به عملکرد چهارمین دوره شورای شهر نشان می‎دهد که مردم به چه دلیل تنها یک نفر از یازده عضو قبلی شورا را انتخاب کردند و به او رای دادند تا برای خدمت به مردم به فعالیت خود ادامه دهد، عملکرد بسیار ضعیف شورای چهارم را در انتخاب متعدد شهردار که در چهارسال حضور خود چهار شهردار را برای شهر تغییر دادند.

چهار شهرداری که تنها گزینه ی آخر و شهردار فعلی شهر توانست رضایت مردم را جلب کند و تغییرات چشم‎گیری را در شهر ایجاد کند، مردم پس از سه سال خوابیدن پروژه ها و عملکرد شهرداری پس از روی کار آمدن شهردار جوان و بومی شهر توانستند معنای عملگرایی و مدیریت جهادی را متوجه شوند.

عملکرد دوره چهارم به این دلیل مورد قبول مردم نبود چراکه در سه سال اول فعالیت دوره چهارم شورای شهر قائم‏‌شهر و مخصوصا با حضور شهرداری از شهر ساری، قائم‏‎شهر را سالیان طولانی به عقب برد و هیچ فعالیتی نمی‎توانستید از شهرداری ببینید که مورد قبول مردم قرار گیرد.

اما شورای شهر پنجم در قائم‏‎شهر با حضور جوانان، کمی دچار التهاب شده است و همه منتظر شروع به کار این منتخبین که در این دوره از ۱۱ نفر به ۹ نفر نیز کاهش پیدا کردند در مسند شورای شهر هستند جوانانی که هرکدام سابقه مدیریتی و اجرایی در قائم‎شهر دارند و مردم به آن‎ها اعتماد کرده‎اند.

اکنون تنها ساعاتی مانده به شروع بکار منتخبین پنجمین دوره شورای شهر در قائم‎شهر که مردم منتظر انتخاب هیئت رئیسه و شهردار برای شهر قائم‎شهر هستند، شهروندانی که بعد از گذشت سال ها اکنون تغییر و تحول را در فضای شهر مشاهده می‎کنند.

رضا رحیمی نامی است که اکنون اکثر شهروندان قائم‏‎شهری او را قبول دارند چراکه این جوان بومی بصورت دلسوزانه و با توزیع برابر امکانات خود در شهر فضای قائم‎شهر را دگرگون کرد و چهره خاکستری شهر را رنگی کرد و با ایجاد پارک ها، فضاسازی ها، ایجاد فضای سبز، ساخت نوه، آسفالت های کوچه ها و خیابان ها، روگذر میدان جانبازان و فعالیت های دیگر باعث شده نه تنها مردم بلکه مسئولان شهری همچون امام جمعه شهر و برخی از چهره ها فرهنگی سیاسی شهر از عملکرد وی حمایت و تعریف  کنند.

امیدواریم منتخبین مردم در دوره پنجم شورای شهر انتخاب درستی را برای صندلی شهردار قائم‎شهر داشته باشند و لابی‌گری برخی از اعضا و مسئولان شهر که مخالفت های مغرضانه‎ای از شهرداری انجام می‎دهند، نگاه سیاسی خود را به درون رای گیری انتخاب شهردار دخیل نکنند و بدنبال فردی باشند که دغدغه پیشرفت شهر را داشته باشد و آرامش کنونی در شهر حفظ شود.

البته شنیده ها حاکی از آن است که متاسفانه چنددستگی خاصی در بین منتخبین شورای پنجم وجود دارد که کمی کار را برای انتخاب شهردار سخت می‌کند که در این بین حاشیه سازی های عجیبی توسط یکی از منتخبین که تجربه شهردار بودن در این شهر را دارد نیز بی تاثیر نیست و اعلام تغییر شهردار بصورت واضح کمی شهر را به التهاب کشانده و بر ایجاد چنددستگی دامن زده که خیلی از اعضای منتخب شورای شهر این دیدگاه را قبول ندارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.