تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ تیر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۳۳ ق.ظ
فاقددیدگاه
نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی:

لایحه اداره صداوسیما توسط دولت مغایر قانون اساسی است و به تصویب مجلس نمی‌رسد

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی، گفت: لایحه اداره صداوسیما توسط دولت احتمالا جنبه مشورتی داشته زیرا اگر دولت لایحه ای مبنی بر این خواسته به مجلس بفرستد مجلس آن را تصویب نخواهد کرد.

به گزارش قائم آنلاین، عبدالله رضیان درگفت‌وگو با خبرنگار ما  در مورد اقدام خلاف قانون دولت در مورد تقدیم لایحه اداره صداوسیما به مجلس، اظهار کرد: بر اساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی صدا و سیما در اختیار رهبری است و آنچه که در قانون امده توسط دولت قابل تغییر نیست .

وی افزود: لایحه اداره صداوسیما توسط دولت احتمالا جنبه مشورتی داشته زیرا اگر دولت لایحه ای مبنی بر این خواسته به مجلس بفرستد مجلس آن را تصویب نخواهد کرد.

نماینده مردم قائم‎شهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی ، بیان کرد: بعنوان عضو مجلس تا کنون لایحه ای در این راستا به مجلس ارایه نشده و هر لایحه ای که مغایرت با قانون اساسی دارد به تصویب مجلس و نمایندگان نمی رسد .

این مسوول د ادامه خاطرنشان کرد: اگرچه ممکن است نظر دولت در همکاری و تعامل باشد اما لوایح باید مورد کارشناسی و ارزیابی قرار گیرد.

 

رضیان در پایان تصریح کرد: موضوع در این است که قانون اجازه نمی‌دهد اختیارات اداره صداوسیما به دولت محول شود و تنها مکانیزیم هایی وجود دارد که دولت هم بتواند بر صداو سیما کنترل و نظارت خود را انجام دهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.