تاریخ انتشار :جمعه ۹ تیر ۹۶.::. ساعت : ۸:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

سقوط دوپله‌ای تکواندوی ایران در جدول/ بازگشت به سال ۲۰۰۱

تیم تکواندوی ایران در بیست و سومین دوره رقابت‌های جهانی با دو پله سقوط در رده سوم ایستاد.

به گزارش قائم آنلاین،تیم مردان تکواندوی کشورمان که با هدایت مهدی بی‌باک در بیست و سومین دوره رقابت‌های جهانی تکواندو حاضر شد بعداز کره جنوبی و روسیه به عنوان سومی دست پیدا کرد تا به این ترتیب نتواند از عناوین نایب قهرمانی و قهرمانی خود دفاع کند.

در بخش تیمی مردان، تیم ایران با کسب ۲ مدال نقره، یک برنز و ۴۶ امتیاز بر روی سکوی سوم ایستاد و این در شرایطی است که ایران از سال ۲۰۰۱ تاکنون در تمام دوره‌های رقابت‌های جهانی یا بر سکوی اولی ایستاد یا نایب قهرمان شده بود.

ایران در این مسابقات مدال طلا نگرفت. آخرین دوره‌ای که ایران در رقابت‌های جهانی موفق به کسب نشان طلا نشده بود سال ۲۰۰۷ بود که با این وجود در آن دوره نیز تیم اعزامی به رتبه نایب قهرمانی رسید.

 کره جنوبی در این دوره با ۳ مدال طلا، یک برنز ۶۷ امتیاز قهرمان شد و تیم روسیه با یک مدال طلا، ۳ نقره، یک برنز و ۶۲ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد.

تیم‌های آذربایجان، انگلیس، چین، چین تایپه، مکزیک، ازبکستان و قزاقستان به ترتیب در جایگاه چهارم تا دهم قرار گرفتند.

در بخش بانوان نیز کیمیا علیزاده موفق شد تک مدال تیم را بدست بیاورد و صاحب مدال نقره شود. او همچنین اولین مدال نقره تاریخ تکواندو بانوان در مسابقات جهانی را کسب کرد. هدایت تیم بانوان برعهده مهرو کمرانی بود.

جدول رده‌بندی بیست و سومین دوره رقابت‌های جهانی تکواندو را در زیر مشاهده می‌کنید./آ

دیدگاه خود را به ما بگویید.