تاریخ انتشار :جمعه ۹ تیر ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

سقوط در جزیره موجو به سبک تکواندوی ایرانی

تیم ملی تکواندوی ایران قهرمان دوره گذشته با شکست سنگینی که در کره جنوبی داشت، عنوان قهرمانی سال ۲۰۱۵ را با سکوی سوم عوض کرد.

به گزارش قائم آنلاین،بیست و سومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در حالی از روز شنبه (سوم خردادماه) به میزبانی کره جنوبی و در سالن “تی وان” شهر موجو آغاز شده بود که سرانجام امروز(جمعه) پس از یک هفته ماراتن سنگین بین ۹۷۷ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور جهان پرونده مسابقات بسته شد.

تیم ملی تکواندوی مردان با ترکیب ۸ هوگوپوش و با هدایت مهدی بی باک و تیم ملی بانوان با ترکیب ۶ ملی پوش و با هدایت مهروکمرانی در این آوردگاه بزرگ حضور پیدا کرده بودند. در پایان این مارتن سنگین و نفس گیر یک هفته‌ای؛ تکواندوی ایران با کسب ۲ مدال نقره و یک برنز و مجموع ۴۹ امتیاز در بخش مردان به کار خود پایان داد و سکوی سومی را کسب کرد.

با توجه به اینکه در مسابقات  جهانی رده بندی نهایی بر اساس سیستم امتیازی محاسبه می‌شود، در این بخش تیم ملی کره جنوبی و میزبان مسابقات با کسب سه مدال طلا و یک مدال برنز و مجموع ۶۹ امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و برای بیست و یکمین بار سکوی قهرمانی را از آن خود کرد.

اما تیم ملی روسیه با کسب یک مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز و در مجموع ۵۵ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد. این جایگاه در صورتی کسب خواهد شد که نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم روسیه به نشان طلا دست پیدا کند.

با توجه به اختلاف امتیاز تیم کشورمان با انگلستان ۳۸ امتیازی، تیم کشورمان که دوره قبل در کشور روسیه عنوان قهرمانی را برای دومین بار از آن خود کرده بود، در موجو کره جنوبی بدون تهدید عنوان سومی خود را قطعی کرده است. آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی به مدال نقره دست یافتند و مسعود حجی زواره هم مدال برنز را از آن خود کرد. در بخش بانوان هم تنها کیمیا علیزاده در بین ۶ نماینده کشورمان توانست برای اولین بار مدال نقره مسابقات جهانی را کسب کند. در واقع پرونده کاروان ۱۴ نفره ایران با سه مدال نقره و یک برنز بسته شد.

زهرا پوراسماعیل، اکرم خدابنده، فرزان عاشورزاده، ناهید کیانی، ملیکا میرحسینی، سعید رجبی، سجاد مردانی، ابوالفضل یعقوبی و طیبه پارسا هم با شکست مقابل حریفان خود از دور رقابت‌ها حذف شده اند تا ناکامی ایران در این رقابت‌ها تکمیل شود.

تیم ملی تکواندوی ایران برای نخستین بار در سال ۲۰۱۱ با هدایت رضا مهماندوست توانست در مهد تکواندوی دنیا با کسب سه مدال طلای کرمی(۸۷- کیلوگرم)، عبدالهی(-۸۰ کیلوگرم) و نصرآزادانی ( -۷۴ کیلوگرم)، یک مدال نقره باقری معتمد (-۶۸ کیلوگرم) و دو مدال برنز باقری(-۵۴ کیلوگرم) و رجلی(+۸۷ کیلوگرم) به کار خود پایان داد. ایران برای اولین بار در بیستمین دوره این مسابقات سکوی قهرمانی را کسب کرد.

مردان هوگوپوش ایرانی برای دومین بار در بیست و بیست و دومین دوره مسابقات جهانی راهی کشور روسیه دشند و در پایان برای دومین بار در طول تاریخ تکواندوی ایران سکوی قهرمانی را لمس کردند.

تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان سال ۲۰۱۵ با هدایت بیژن مقانلو با کسب ۳ مدال طلا و ۲ برنز، از میان ۱۴۴ کشور جهان به مقام قهرمانی مسابقات جهانی روسیه دست یافت.

فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی و مسعودحجی زواره به مدال طلای روسیه دست یافتند و همچنین کیمیا علیزاده و ابوالفضل یعقوبی نیز به مدال برنز دست یافتند.

جدول نهایی رده بندی امتیازی بیست و سومین دوره مسابقات جهانی تکواندو

در جدول رده بندی مدال ها ایران در جایگاه یازدهم قرار گرفته است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.