تاریخ انتشار :جمعه ۹ تیر ۹۶.::. ساعت : ۷:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

رئیس‌جمهور بارها از لزوم فعالیت سپاه برای محرومیت زدایی استقبال کرده است

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: رئیس‌جمهور بارها از لزوم فعالیت سپاه برای محرومیت زدایی و پیشرفت کشور استقبال کرده است.

به گزارش قائم آنلاین،پیام مرادی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو ضمن اشاره به حملات اخیر دولتمردان به سپاه برای ایجاد دوقطبی کاذب در کشور گفت: متاسفانه ریاست جمهور از هفته پایانی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری رویکرد خاصی را در حمله به نهاد‌های حاکمیتی در پیش گرفت.

وی ادامه داد: این حملات در برخی موارد حتی تا ایجاد تشکیک در رخداد‌های ابتدای انقلاب و دهه ۶۰ نیز پیش رفت. هدف چه بود؟ دولتی که در عمل وعده هایش ناتوان و در بهبود شرایط اقتصادی و مبارزه با فساد کارنامه مناسبی ندارد ناچار است اذهان عمومی را به سمت و سوی مطالبات ساختگی دیگری هدایت کند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: نکته قابل توجه این است که این تندروی کم سابقه نشانه روشنی از این واقعیت بوده و هست که رئیس جمهور وضعیت پایگاه اجتماعی خود را مناسب ارزیابی نمی‌کند لذا برای کسب آرا و نیز حفظ موقعیت اجتماعی دست به چنین اقداماتی می‌زند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل  گفت: انتقاد از سپاه پاسداران آن هم در شرایطی که همگان از داخل و خارج روی اقدامات سپاه در واکنش به تروریست‌ها تمرکز کرد‌اند، واقعا تعجب آور است. جالب اینجاست که بر اساس آمار‌ها سپاه هزاران میلیارد تومان از دولت به واسطه فعالیت‌های عمرانی طلبکار است.

وی اضافه کرد: ندیده بودیم که بدهکار از طلبکار شکایت کند! جالب اینجاست که خود رئیس جمهور بارها از لزوم فعالیت سپاه برای محرومیت زدایی و پیشرفت کشور استقبال کرده است. اگر دولت نقشی برای سپاه در فعالیت های اقتصادی و عمرانی قائل نیست شفاف و بدون هیاهو از طریق امکانات و ساختار‌های نظام و در محدوده اختیارات خود اقدام کند. ایجاد شکاف اجتماعی به سود دولت نیست. خصوصا دولتی که پایگاه اجتماعی مناسبی ندارد.

مرادی بیان داشت: امیدوارم آقای روحانی شرایط را درک کند. اگر دولت وارد میدان کار واقعی شود همه از او حمایت خواهند کرد. شرایط اقتصادی کشور مناسب نیست و نیازمند تمرکز و اقدام جدی دولت است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.