تاریخ انتشار :جمعه ۹ تیر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

ترافیک سنگین در شهرهای حومه پایتخت

فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران از ترافیک سنگین در شهرهای حومه پایتخت خبر داد و گفت: گره ترافیکی در محورهای منتهی به تهران وجود ندارد و پس‌زدگی ترافیک در شهرها کنترل می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین،سیاوش محبی دقایقی پیش در گفت‌وگو در خصوص وضع تردد وسایل نقلیه در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا(ع) اظهار داشت: در حال حاضر، در محور هراز با توجه به اینکه از ساعت ۱۷ امروز این جاده مواصلاتی از سمت شمال به جنوب یک‌طرفه شده، شاهد ترافیک نیمه‌سنگین اما روان هستیم.

وی گفت: هم‌اکنون خودروها در محور هراز از شهرهای شمالی به سمت شهر تهران در حرکت هستند و خوشبختانه گره ترافیکی در جاده‌ها مشاهده نمی‌شود.

فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران افزود: تردد انواع وسایل نقلیه در محور فیروزکوه از سمت شهرهای شمالی به تهران نیمه‌سنگین بوده و انواع وسایل نقلیه از این محور در حال عبور هستند.

محبی با بیان اینکه وضعت تردد در محور امام رضا(ع) نیز مانند دو جاده هراز و فیروزکوه نیمه‌سنگین است، اظهار کرد: تردد در شهرهای بومهن، رودهن، گیلاوند، فیروزکوه و دیگر شهرهایی که در حاشیه جاده‌های مواصلاتی شرق استان تهران قرار دارند، سنگین است.

وی تصریح کرد: متأسفانه در برخی شهرها به دلیل عدم گنجایش و کشش بار ترافیکی بالا و حضور بیش از ظرفیت خودروها، بر سنگینی بار ترافیک افزوده شده است.

محبی اضافه کرد: با حضور نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی و همکاری دستگاه‌های دیگر این بار ترافیکی لحظه به لحظه در حال کاهش است و در صورت بروز گره یا پس‌زدگی ترافیک بلافاصله با ورود نیروها تردد در محور روان‌سازی می‌شود.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران افزود: در صورت همکاری هم‌وطنان و مسافران در این مواقع و حفظ آرامش هنگام برخورد با ترافیک مدت زمان حضور در ترافیک کاهش خواهد یافت، در غیر این صورت بر بار ترافیکی افزوده و زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد صرف می‌شود.

وی با بیان اینکه حادثه خاصی در محورهای شرق استان رخ نداده است، ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از مسافران برگشت خود را به روزهای پایانی موکول کردند و تاریکی شب را برای بازگشت در نظر گرفتند، توصیه می‌شود به دلیل اینکه رانندگی در شب نیازمند به هوشیاری و توجه بیشتر به محیط اطراف و جاده است، با دقت کامل رانندگی کنند.

محبی اضافه کرد: رانندگان با رعایت سرعت مطمئنه که در شب الزامی است، باید فاصله طولی مناسب نسبت به وسیله نقلیه جلویی را در نظر گرفته و طی مسیر کنند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران اظهار کرد: رانندگان با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی مسیر مسافرت خود را طی کنند و باید طول سفر را بخشی از مسافرت خود بدانند و برای رسیدن به مقصد عجله نداشته باشند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.