تاریخ انتشار :جمعه ۹ تیر ۹۶.::. ساعت : ۴:۱۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
سرپرست سازمان آتش نشانی قائم‎شهر:

آتش سوزی گسترده در جنگل های تلوک قائم شهر مهار شد

سرپرست سازمان آتش نشانی قائم شهر، گفت: آتش سوزی گسترده در جنگل روستای تلوک و کوتنا توسط ماموران اتش نشانی، بسیجیان و پاسداران و اهالی منطقه مهار شد.

به گزارش قائم آنلاین، جعفر امینی‎بر در گفت‌وگو با جمعی از خبرنگاران ، در باره آتش سوزی جنگل‎ها تلوک قائم‎شهر،  اظهار کرد: وقوع آتش سوزی در جنگل های قائم‎شهر ساعت۱۱ و سی دقیقه ظهر جمعه به سازمان آتش نشانی قائم‎شهر اعلام شد.

وی افزود: این آتش سوزی از زمین زراعی یا گندم زار شروع شده و به جنگل و کوتنا قائم‌شهر رسید و چندین هکتار از درختان جنگل را در کام آتش فرو برد.

سرپرست سازمان آتش نشانی قائم‎شهر، بیان گرد: حجم آتش سوزی سنگین بوده و همه ایستگاه های آتش‎نشانی قائم شهر به محل حادثه اعزام شدند. با توجه به گزارشات رسیده این آتش‌سوزی که از زمین کشاورزی شروع شده و به جنگل رسیده و در حال گسترش به چندین هکتار از جنگل و باغات این منطقه بوده مهار شد و از توسعه آن جلوگیری شد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به فصل گرما آتش زدن ضایعات محصولات زراعی و پاکسازی زمین کشاورزی توسط کشاورزان موجب گسترش آتش‎سوزی و سرایت به جنگل شده که خسارات جبران ناپذیر به وجود آورده است.

 

امینی‎بر در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه دامنه آتش سوزی به روستای کوتنای قائم شهر نیز رسیده است، خودروهای هر ۵ ایستگاه آتش‎نشانی قائم‎شهر به محل اعزام شدند.

وی افزود: پنج خودروی سنگین آتش نشانی و حدود ۲۵ نیروی آتش نشان برای اطفای حریق در محل مستقر هستند و دو دستگاه خودروی سنگین آبرسانی شهرداری قائم‎شهر به همراه ۲۰ نیروی انسانی نیز به منطقه اعزام شدند.

سرپرست سازمان آتش نشانی قائم‎شهر، بیان کرد: دو دستگاه خودروی آبرسان از شهرداری ساری نیز به محل حریق اعزام شده است، هم کانون نیز آتش سوزی مهار گردید و آتش نشانان در حال لکه گیری آتش هستند و تا پایان عملیات و ایمن شدن محل اتش‌سوزی در منطقه حضور دارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.