تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ تیر ۹۶.::. ساعت : ۶:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

هوای ۵ استان کشور آلوده شد

سازمان حفاظت محیط زیست در آمارگیری روزانه خود شاخص کیفی هوای کلان‌شهرها و مراکز استانها در 24 ساعت گذشته منتهی به ظهر امروز (چهارشنبه هفتم تیرماه ) را به‌طور کامل مورد بررسی قرار داد.

به گزارش قائم آنلاین، شاخصهای اندازه‌گیری دستگاههای سنجش کیفیت هوای مرکز کنترل و پایش محیط زیست نشان می‌دهد که سنندج، زاهدان، اراک، اهواز و تهران هوایی ناسالم طی ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند و گروههای حساس و بیماران نباید در سطح این مراکز استانها تردد کنند.

سازمان حفاظت محیط زیست در آمارگیری روزانه خود شاخص کیفی هوای کلان‌شهرها و مراکز استانها در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ظهر امروز (چهارشنبه هفتم تیرماه ) را به‌طور کامل مورد بررسی قرار داد.
بر اساس گزارشهای مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور، شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون و آلاینده‌های جوی در مرکز استانهای کردستان (سنندج)، سیستان و بلوچستان(زاهدان)، مرکزی(اراک)،خوزستان(اهواز) و تهران بیشتر از حد انتظار وجود داشته است.
عدد شاخص ذرات معلق و آلایندگی در سنندج ۱۵۵، زاهدان ۱۵۰، اراک ۱۲۲، اهواز ۱۱۹ و تهران ۱۱۴ شد که بر همین اساس کیفیت هوای سنندج در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار گرفت و گروههای حساس یا بیماران نباید در این مراکز استان تردد داشته باشند.
طبق گزارشهای به‌دست‌ آمده ۱۴ مرکز استان، شرایط مناسب‌تری را داشتند و کیفیت هوای آنها در شرایط سالم قرار گرفت و ساکنان این استانها به‌سبب وزش باد موقتی و عدم وارونگی دما هوای بهتری را استنشاق کردند.

اما کیفیت هوای دو مرکز استان کشور در شرایط پاک قرار گرفت که شیراز با شاخص ۳۷ پاک‌ترین مرکز استان کشور نام گرفت.همچنین امروز شهرکرد با ۱۲ درجه بالای صفر خنک‌ترین و اهواز با ۵۰ درجه بالای صفر گرم‌ترین نقاط کشور بودند.

بنابر تمهیدات اندیشیده ‌شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.