تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ تیر ۹۶.::. ساعت : ۶:۲۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
مسوول مرکز مدیریت راه استان مازندران:

۱۴میلیون تردد در تعطیلات عید سعید فطر به مازندران صورت گرفت

مسوول مرکز مدیریت راه استان مازندران، گفت: از ابتداي شروع موج‌ سفرهاي مربوط به تعطيلات عيد فطر يعني 31 خرداد ماه تا روز چهارشنبه 7 تيرماه نزديك به 14 ميليون تردد در استان توسط سامانه‌هاي ترددشماري اداره مديريت راههاي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان به ثبت رسيده است.

به گزارش قائم آنلاین، محسن هاشمی در گفت‎و‎گو با خبرنگار ما، اظهار کرد: از ابتداي شروع موج‌ سفرهاي مربوط به تعطيلات عيد فطر يعني ۳۱ خرداد ماه تا روز چهارشنبه ۷ تيرماه نزديك به ۱۴ ميليون تردد در استان توسط سامانه‌هاي ترددشماري اداره مديريت راههاي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان به ثبت رسيده است.

وی افزود: آمار نشان دهنده رشد حدود ۳۰ درصدي تردد روزهاي اخير در محورهاي استان نسبت به شرايط و روزهاي عادي فصل تابستان است، ساعت اوج ترافیک طی چند روز اخیر بین ساعت ۱۸ الی ۱۹ هر روز بوده که میزان تردد به بیش از ۱۳۰ هزار تردد در ساعت رسیده که بعد از تعطیلات عید این میزان تردد در ساعت بی سابقه بوده است.

مسوول مرکز مدیریت راه استان مازندران، بیان کرد: همچنين امروز يعني چهارشنبه ۷ تيرماه شاهد موج دوم و البته ضعيف‌تر سفرهاي گردشگري به استان و افزايش تردد در محورهاي مواصلاتي استان به ويژه محورهاي كندوان، هراز و سوادكوه هستيم.

این مسوول تصریح کرد: با توجه به افزايش تراكم تردد در محورهاي استان از همه رانندگان محترم تقاضا داريم علاوه بر رعايت توصيه‌هاي ايمني، رانندگي منظم و به دور از عجله را نيز مدنظر قرار دهند چرا كه رانندگي بين خطوط و عدم تردد از شانه خاكي راه در مواقع ترافيك مي‌تواند در كاهش تاخير و سرعت يافتن تخليه بار ترافيكي بسيار موثر واقع شود.

هاشمی افزود: مسافرين و رانندگان می توانند جهت اطلاع از آخرين شرايط ترافيكي، محدوديت‌هاي ترافيكي و شرايط جوي مي‌توانند با شماره گوياي ۱۴۱ تماس حاصل نموده و يا با مراجعه به سايت www.141.ir تمامي اطلاعات لازم جهت برنامه‌ريزي سفر را دريافت كنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.