تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ تیر ۹۶.::. ساعت : ۶:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه
دادستان قائم‌شهر خبرداد:

کشف ۲۰۰کیلوگرم مواد مخدر در سه‌ماه اول سال ۹۶ در قائم‌شهر/برخورد با افراد بی‎حجاب و سگ‌گردانی در خودروها

دادستان قائم‎شهر ، گفت: در سال ۹۵ نیم تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی و اداره اطلاعات کشف شد که این رقم در سه‌ماهه سال جاری ۲۰۰ کیلوگرم اعلام‌شده است.


به گزارش قائم آنلاین، حسین عشقی بعدازظهر چهارشنبه بمناسبت هفته قوه قضاییه در نشست خبری که در دادگستری قائمشهر برگزار شد، اظهار کرد: دادسرای شهرستان قائم‌شهر متشکل از ۴ شعبه بازپرسی و ۶ شعبه دادیاری، دو وظیفه مهم مبارزه و مقابله با جرائم در حوزه‌های مختلف و پیشگیری از وقوع جرم را به عهده دارد.

وی افزود: در مبازره با جرائم دادسرا کشف جرم، تعقیب متهم، انجام تحقیقات، حفظ حقوق عمومی جامعه و اجرای احکام قضایی را با تلاش ضابطین دستگاه قضایی انجام می‌دهد.

دادستان قائم شهر از تشکیل کارگروه ویژه جلب‌ در شهرستان خبر داد و افزود: این کارگروه مرکب از نیروی انتظامی و دادسرا است که با تشکیل جلسات ماهانه به‌صورت ویژه جلب‌ها را انجام می‌دهند

این مسئول تصریح کرد: درسال ۱۳۹۵ درمجموع ۱۴ هزارو ۵۳۲ فقره پرونده در دادسرای قائم‌شهر تشکیل که از این تعداد ۱۴ هزارو ۸۸۸ پرونده مختومه شد که در مقایسه با سال ۱۳۹۴، ۴.۷ درصد رشد داشته است.

عشقی با اشاره به برنامه‌های ابلاغی اداره کل دادگستری استان به شهرستان‌ها، گفت: این برنامه‌ها حول سه محور کاهش ورودی پرونده‌ها، کاهش موجودی پرونده‌ها و پیگیری جلب‌های احکام مدنی استوار است.

وی عنوان کرد: در سال ۱۳۹۵ پنج هزارو ۲۹۴ پرونده به اجرای احکام کیفری وارد و ۵ هزارو ۲۹۸ پرونده مختومه شد که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۴ در ورودی پرونده‌ها ۹ درصد رشد و در خروجی آن‌ها ۸ درصد رشد داشته‌ایم.

دادستان قائم‌شهر خاطرنشان کرد: برای کاهش ورودی پرونده‌ها بایستی دامنه فعالیت حوزه پیشگیری افزایش یابد و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های فرهنگی شهرستان در این حوزه همکاری کنند.

این مسئول بابیان اینکه زندان قائم‌شهر زندان ۵ شهرستان قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی و سیمرغ است، گفت: درمجموع ما ۸۷۴ زندانی داریم که سهم قائم‌شهر ۶۱۱، سوادکوه ۸۱، سوادکوه شمالی ۲۲، جویبار ۱۱۶ و سیمرغ ۴۴ نفر است که از این تعداد ۴۵ زندانی زن هستند.

عشقی از کشف ۷۰ هزار لیتر مشروبات الکلی و دستگیری چندین باند تهیه و توزیع، در سال ۱۳۹۵ خبر داد و افزود: در سه‌ماهه سال جاری ۱۵ لیتر انواع مشروبات الکلی با صدور دستورات قضایی کشف و ضبط شد.

وی در خصوص کشفیات مواد مخدر گفت: در سال ۹۵ نیم تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی و اداره اطلاعات کشف شد که این رقم در سه‌ماهه سال جاری ۲۰۰ کیلوگرم اعلام‌شده است.

دادستان قائم‌شهر با اشاره به کشف جرائم افزود: در سال گذشته ۲۰ قبضه سلاح و در سه‌ماهه سال جاری ۳۲ قبضه سلاح که به‌طور عمده شکاری بوده‌اند کشف شد، همچنین در سال گذشته ۲۷ نفر اراذل‌واوباش دستگیر شدند که در سال جاری این تعداد به ۱۴ نفر رسیده است.

این مسئول ادامه داد: در سال گذشته ۵۲ نفر و در سه‌ماهه سال جاری ۲۷ نفر به جرم درگیری و چاقوکشی دستگیر شدند و همچنین در سال گذشته ۱۸ هزارو ۷۱۶ دستگاه ماهواره و در سال جاری ۲ هزارو ۵۸۸ مورد کشف و ضبط شد.

عشقی از وقوع ۸ فقره قتل عمد در سال گذشته خبر داد و افزود: همه این قتل‌ها کشف و قاتلین شناسایی شدند و از دو فقره قتلی که در سه‌ماهه سال جاری به وقوع پیوست یک مورد کشف، قاتل شناسایی و یک مورد دیگر در دست بررسی است.

وی در خصوص برگزاری انتخابات اخیر، بیان کرد: در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری اقدامات خوبی در شهرستان انجام شد و جلسات متعددی با کاندیداها گذاشته شد و در روز انتخابات هم ۶۰ نفر از متخلفان نظم انتخابات دستگیرو تا پایان انتخابات در بازداشت بسر برده و ۶ پرونده جرائم انتخاباتی اعم از خرید و فروش رای انجام شد.

دادستان قائمشهر با اشاره به تشدید اجرای ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی در قائم‌شهر، اظهار کرد: بر اساس این قانون نیروی انتظامی به‌محض برخورد با بدحجابی، بی‌حجابی و کشف حجاب، سگ گردانی و بلند کردن صدای نابهنجار از اتومبیل، خودرو را توقیف و افراد را تحویل دادسرا می‌دهد.

عشقی در پایان با تأکید بر پیشگیری از جرائم، خاطرنشان کرد: برای بالا بردن سطح آگاهی عمومی مردم، دادستانی قائم‌شهر اقدام به چاپ و توزیع بروشور و تراکت‌های آموزشی کرده و همچنین با حضور قضات در مقاطع مختلف مدارس شهرستان نسبت به آگاه‌سازی دانش آموزان اقدام کرده است.

وی در مورد تغییر کاربری ها و ساخت و ساز غیر مجاز گفت: این تخلفات در استان با پیش گیری های بعمل آمده به صفر رسیده است.

دادستان قائم‎شهر در پایان درمورد برخورد با بانوان بدحجاب و بی‎حجاب و همچنین افرادی که سگ بهمراه خود حمل می‎کنند اشاره کرد و گفت: به ضابطین قضایی عام و خاص خود اعلام کردیم در صورت مشاهده این افراد در خودرو های شخصی خودرو توقیف شود و حضور آنان در فضای شهری به پیشگیری از وقوع جرم معرفی  شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.