تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ تیر ۹۶.::. ساعت : ۲:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

بستنی یخی موز و تمشک یک دسر خوشمزه و رژیمی

بستنی‌های یخی در فصل تابستان خیلی محبوب و پرطرفدار هستند. علاوه بر این، تهیه بستنی یخی با انواع میوه‌ها در منزل راه بسیار خوبی برای گنجاندن مقدار بیشتری میوه در رژیم غذایی کودکان است.

به گزارش قائم آنلاین،ما در اینجا به نقل از آکا ایران روش تهیه یک نوع بستنی یخی بسیار خوشمزه و پر طرفدار را برایتان شرح می‌دهیم. بستنی‌های یخی در فصل تابستان خیلی محبوب و پرطرفدار هستند. علاوه بر این، تهیه بستنی یخی با انواع میوه‌ها در منزل راه بسیار خوبی برای گنجاندن مقدار بیشتری میوه در رژیم غذایی کودکان است. شما می‌توانید بستنی‌های یخی را مطابق سلیقه و نیازهای روزانه خود با انواع مختلف میوه‌ها در منزل تهیه کنید. ما در اینجا روش تهیه یک نوع بستنی یخی بسیار خوشمزه و پر طرفدار را برایتان شرح می‌دهیم.

طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک
بستنی یخی موز و تمشک یک دسر خوشمزه و رژیمی
مواد لازم برای ۳ یا ۴ بستنی:
یک دوم فنجان ماست
یک فنجان تمشک
یک عدد موز
یک قاشق غذاخوری عسل
دستورالعمل:
همه این مواد را داخل همزن و یا غذا ساز بریزید و آن‌ها را مخلوط کنید تا زمانی که به یک مخلوط روان و یکدست تبدیل شوند.

این مخلوط را داخل قالب و یا لیوانهای کاغذی دست دار بریزید و حداقل ۶ ساعت آن را در فریزر بگذارید. اگر لیوان کاغذی دسته دار ندارید قبل از اینکه مخلوکاملا” یخ بزند و سفت شود یک چوب بستنی داخل آن بگذارید.

اگر در هنگام درآوردن بستنی‌ها از داخل قالب یا لیوان کاغذی دچار مشکل شدید، کمی آب گرم روی سطح خارجی آن‌ها بریزید تا بستنی‌ها را حت‌تر خارج شوند.

برای درست کردن بستنی یخی فقط به این ترکیب اکتفا نکنید شما می‌توانید با ترکیب انواع مواد، بستنی دلخواه خود را تهیه کنید. کمی خلاقیت از خود نشان دهید و از انواع میوه‌های تابستانه مثل هندوانه و هلو و حتی پودینگهای خانگی برای درست کردن بستنی یخی دلخواهتان استفاده کنید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.