تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ تیر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۵۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

۷۵ درصد زنان باردار وزن مطلوب ندارند

داده‌های مطالعات جهانی از کشورهای آسیایی، اروپایی و ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد، ۷۵ درصد زنان باردار وزن مطلوب ندارند.

به گزارش قائم آنلاین،بنابر مطالعات جهانی که صورت گرفته است، حداقل ۷۵ درصد زنان باردار از وزن مطلوبی برخوردار نیستند.

اطلاعات جمع‌‌آوری شده از کشورهای آسیایی، اروپایی و ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد، ۲۳ درصد زنان باردار به وزن مطلوب دوره بارداری نمی‌رسند و بیش از ۵۰ درصد انها نیز بیشتر از وزنی که نیاز است، اضافه می‌کنند.

نداشتن وزن کافی مادر باردار یا اضافه‌کردن وزن زیاد از حد، می‌تواند خطر زایمان زودرس و سزارین را افزایش دهد و منجر به تحمل استرس‌های فراوان در مادر شود.

محققان باور دارند، متخصصان بهداشت برای بیماران خود وقت نمی‌گذارند و اگر با آنها صحبت‌های دوستانه داشته باشند و زنان را در جریان شرایط یک بارداری سالم قرار دهند، قطعا بسیاری از بارداری‌ها روند سالم و نرمالی طی خواهند کرد.

تیم تحقیقاتی بین المللی، به رهبری محققان دانشگاه موناش، بیش از ۵ هزار مطالعات قبلی خود در این زمینه را مورد بررسی قرار داده و با بازنگری داده‌های بارداری از سه گروه مختلف در آسیا، ایالات متحده آمریکا و اروپا اظهار کردند:‌ زنان با عدم جدی گرفتن دوران بارداری و تأثیرات آن در روند زندگی بعد از فارغ شدن، آسیب‌های جبران ناپذیری به خود می‌زنند؛ از پیش پا افتاده‌ترین این آسیب‌ها می‌توان به چاقی، دیابت و ابتلا به سرطان در اثر اضافه‌وزن اشاره کرد.

بر اساس مطالعات انجام شده، زنانی که به وزن نرمال در هنگام زایمان نرسیده باشند، باید منتظر نوزاد کم‌وزنی باشند که مشکلات جسمی هم به همراه خواهد داشت، همچنین زنان بارداری که وزن زیادی اضافه کرده‌اند به علت بزرگ بودن بیش از حد نوزاد، نباید منتظر زایمان طبیعی باشند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.