تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ تیر ۹۶.::. ساعت : ۷:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

۳ ویژگی مهم آدم‌های خوش سفر

معلوم است که در سفر دسته‌جمعی همه چیز بر وفق مراد همه نیست؛ همانطور که سفر فردی پر از تنهایی است و در حد کامل روحیه را عوض نمی‌کند. اما برای یک فرد خوش‌سفر، مشکلات مانع لذت بردن از سفر نمی‌شود. او در هر موضوع و دردسری بالاخره سوژه‌ای برای خندیدن و خنداندن و شاد کردن بقیه پیدا می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین،سفرهای دسته‌جمعی محاسن و محدودیت‌های خاص خودش را دارد، اما در این سفر‌ها بعضی‌ها به خوش سفری و بعضی‌ها به بد سفر بودن شهره می‌شوند. در ادامه این مطلب را به نقل از همشهری بخوانید.

خوش سفران محبوب
 خوش سفر‌ها از پرطرفدارترین آدم‌ها هستند که همه مشتاق سفر با آن‌ها هستند. به‌نظر شما ویژگی یک فرد خوش‌سفر چیست؟

ساده‌تر‌ها جذاب‌ترند

همسفری که باید در سفر کلی به‌خودش و دیگران زحمت بدهد تا نمره همه چیز ۲۰ باشد و ایشان خوش‌شان بیاید، چیزی جز زحمت برای دیگران نیست. ایراد‌گیری و تمرکز روی ضعف‌های سفر، او را از چشم همسفر‌ها می‌اندازد، اما این خودش دلخوری جدیدتری برای این فرد می‌سازد که چرا مرا تحویل نمی‌گیرند! مثلا باید غذایش حتما از رستوران خاصی باشد، تمیزی محل خوابش نباید کم از خانه داشته باشد و… برای این آدم‌ها همه چیز جان می‌دهد برای غرزدن! برخلاف این، آدم‌های خوش‌سفر با هر امکاناتی، اصل را به خوش بودن و به‌هم نخورن روحیه دسته جمعی می‌دانند. در شرایطی که مثلا همه گرسنه‌اند، بچه‌ها گریه می‌کنند و…

ایده‌ها و فکرهایش می‌تواند حال همه را بهتر کند. این سخت نگرفتن شرایط و رعایت حوصله و توان همسفرها، از آدم‌های خوش‌سفر وجهه‌ای می‌سازد که همه، بودن با آن‌ها را تضمین سفری خوش و به‌خیر گذشتن سفر می‌دانند.

آماده خنده باشید

معلوم است که در سفر دسته‌جمعی همه چیز بر وفق مراد همه نیست؛ همانطور که سفر فردی پر از تنهایی است و در حد کامل روحیه را عوض نمی‌کند. اما برای یک فرد خوش‌سفر، مشکلات مانع لذت بردن از سفر نمی‌شود. او در هر موضوع و دردسری بالاخره سوژه‌ای برای خندیدن و خنداندن و شاد کردن بقیه پیدا می‌کند.

شادی، از موضوعات عجیب و غریب ساخته نمی‌شود. گاهی کمبود امکانات سفر، خرابکاری خودتان در سفر، تعریف خاطره‌های خوش سفرهای قبل، وانمود کردن به متوجه نشدن کار‌ها و حرف‌ها، بازی‌های دسته‌جمعی، و… هر کدام این موقعیت‌ها می‌تواند موضوع شادی و خنده شود. البته به شرط دیدن نیمه پرلیوان و وارد نشدن به خط‌قرمزهای حساسیت‌برانگیز دیگران. با این‌کار‌ها شما می‌توانید به همسفرهایی که با شما به سفر آمده‌اند تا خستگی‌شان را از بین ببرند کمک کنید که دست پر به خانه‌شان برگردند.

همه را ببینید

آدم‌های خوش سفر برخلاف دیگران حواس‌شان به شرایط همه همسفر‌ها هست؛ یعنی احترام به خواسته همه همسفر‌ها برایشان مهم است. گاهی ممکن است چند کودک اصرار به بازی کردن یا خوردن غذایی خاص داشته باشند؛ شاید حرف بزرگتر‌ها مهم‌تر از بچه‌ها باشد، اما آدم‌های خوش‌سفر با توجه به خواسته حتی این عضوهای کوچک سفر، جلو گریه و لجبازی آن‌ها را می‌گیرند. با این کار از خستگی والدین آن‌ها و بقیه هم جلوگیری می‌کنند.

آدم‌های خوش سفر محبوب‌اند، چون در لحظه‌های انتخاب دسته جمعی به‌نظر جمع احترام می‌گذارند. به خاطره ساختن و ایجاد تنوع در سفر اهمیت می‌دهند. مثلا با تازه بودن کودک درونشان به پا دردشان غلبه می‌کنند و اگر همه دوست دارند راه کوتاهی را پیاده بروند با آن‌ها همراه می‌شوند. اگر هم توان این کار را ندارند لااقل بهترین روش را برای بیان خواسته‌شان به دیگران انتخاب می‌کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.