تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ تیر ۹۶.::. ساعت : ۲:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

تجربه نشان داده دشمن با کوتاه آمدن ما جری‌تر می‌شود

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کوتاه آمدن و انفعال دولتمردان در قضیه برجام، دشمن را جری‌تر خواهد کرد، گفت: با نقض مکرر برجام از سوی آمریکا، لغو این قرارداد در درازمدت دور از ذهن نخواهد بود.

به گزارش قائم آنلاین، با اشاره به تصویب طرح جدید مجلس سنای آمریکا در تحریم کامل کشورمان، اظهار داشت: تجربه ثابت کرده که هرگاه کوتاه آمدیم دشمن جری‌تر شده و پررویی بیشتری از خود نشان می‌دهد و در مقابل هرگاه موضع محکمی گرفته‌ایم، دشمن نیز عقب‌نشینی کرده است.

وی ادامه داد: به‌عنوان نمونه حمله اخیر سپاه پاسداران به مواضع داعش تا مدت‌ها دشمن را منفعل خواهد کرد و این  نشان می‌دهد که در برابر دشمنان و زورگویی آن‌ها باید کوبنده، محکم و مقتدر عمل کرد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: مردان دیپلماسی کشور ما نیز باید این نکته را مدنظر داشته باشند که اگر در برابر زیاده‌خواهی دشمن کوتاه بیایند و حالت انفعال به خود بگیرند، آن‌ها از این انفعال سوءاستفاده کرده و به ما ضربه خواهند زد؛ بنابراین موضع قاطعانه، مدبرانه و درعین‌حال محکم دولت، در این راستا بسیار مهم است.

این استاد دانشگاه شیراز در پاسخ به این پرسش که با توجه به نقض مکرر برجام از سوی آمریکا، آیا امکان لغو این قرارداد وجود خواهد داشت یا نه، گفت: در حال حاضر نمی‌توان نظر قطعی در این مورد داد، اما اگر این بدعهدی‌ها همین‌گونه ادامه پیدا کند، احتمال لغو برجام دور از ذهن نخواهد بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.