تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ تیر ۹۶.::. ساعت : ۲:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

اختلال خواب باعث تشدید عوارض بارداری می‌شود

در آپنه خواب، فرد دچار اختلال در نفس کشیدن به هنگام خواب و گاهی اوقات چندین مرتبه در طول شب می‌شود که مانع از رسیدن اکسیژن به مغز و سایر بخش‌های بدن می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، طبق یک مطالعه جدید، مادر باردار دچار اختلالات خواب با ریسک بالای عوارض بارداری، بستری شدن طولانی در بیمارستان و پذیرش در ICU در مقایسه با سایر زنان بدون این مشکل مواجه است. در ادامه این مطلب را به نقل از سلامت نیوز بخوانید.

محققان دانشگاه براون رودآیلند آمریکا با مطالعه بیش از ۱. ۵ میلیون زن دریافتند آپنه خواب یا اختلال خواب با احتمال بسیار بالا مشکلاتی نظیر نارسایی قلبی، هیسترکتومی (برداشتن رحم)، پره اکلامپسی (فشارخون بالا در بارداری) و دیابت بارداری مرتبط است.

دکتر غاده بوریجلی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «اختلال خواب فقط مختص افراد مسن نیست. تغییرات فیزیولوژیکی ناشی از بارداری نیز ممکن است موجب بروز اختلات خواب شود»

در آپنه خواب، فرد دچار اختلال در نفس کشیدن به هنگام خواب و گاهی اوقات چندین مرتبه در طول شب می‌شود که مانع از رسیدن اکسیژن به مغز و سایر بخش‌های بدن می‌شود. این ریسک با افزایش سن و وزن بیشتر می‌شود.

محققان در این مطالعه گزارشات بارداری ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ بیش از ۱. ۵ میلیون زن را بررسی کردند. کمتر از یک درصد آنان مبتلا به آپنه خواب تشخیص داده شدند.

محققان با بررسی گزارشات دریافتند زنان مبتلا به آپنه خواب، سه برابر بیشتر در ICU بستری می‌شوند و عمدتا مدت پذیرش آن‌ها طولانی و به طورمیانگین ۵ روز است. همچنین این زنان ۳. ۶ بار بیشتر دچار نارسایی قلبی می‌شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.