تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ تیر ۹۶.::. ساعت : ۴:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تجویز مرحوم نخودکی برای حل مشکل قلبی

هر امری رکن و پایه‌ای دارد که پایداری آن به‌واسطه آن رکن است. اصل و اساس اسلام هم نماز است که قبولی همه اعمال وابسته به آن است.

به گزارش قائم آنلاین، هر امری رکن و پایه‌ای دارد که پایداری آن به‌واسطه آن رکن است. اصل و اساس اسلام هم نماز است که لازم است هر فردی حتی اگر در برهه‌ای از اعتقاداتش فاصله گرفت آن را کنار نگذارد چراکه قبولی همه اعمال وابسته به آن است.

خداوند متعال در قرآن می‌فرماید:

وَهُمْ عَلَىٰ صَلَاتِهِمْ يُحَافِظُونَ انعام/۹۲

و آنان همواره بر نمازشان محافظت می‌کنند

حاج‌آقای انصاری اصفهانی می گفت: روزی یکی از رفقای بازاری گفت: می‌آیی جایی برویم؟

گفتم: من در اختیار شما هستم. مرا به بیرون شهر مشهد مقدس برد و بعد وارد کوچه باریکی شدیم. دیدم عده زیادی در کوچه نشسته و ایستاده‌اند. ما هم جلوی در خانه قدری صبر کردیم تا اینکه یکی از رفقا را دیدیم که از خانه بیرون آمد و ما وارد منزل شدیم. دیدم شیخ جلیل‌القدر و نورانی داخل اتاق نشسته، با سلام و احوالپرسی به گرمی از ما پذیرایی نمود.

بنده سؤالاتی داشتم که از ایشان (شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی) پرسیدم، تا رسیدم به اینجا که آقا چیزی به من تعلیم دهید که برای قلبم مفید باشد چون قلبم درد می‌کرد.

مرحوم آقا شیخ حسنعلی فرمودند: نمازت را اول وقت بخوان و بعد از هر نماز دستت را روی مُهرَت بگذار و سه مرتبه سوره توحید را بخوان و سه صلوات بفرست و بعد دستت را روی قلبت بگذار.

بنده وقتی این نسخه را عمل کردم به نتیجه رسیدم. ۱

سعديا زنده عاشقي باشد                          که بميرد بر آستان نياز ۲

۱٫       با اقتباس و ویراست از کتاب داستان‌هایی از مردان خدا

۲٫       سعدی

دیدگاه خود را به ما بگویید.