تاریخ انتشار :شنبه ۳ تیر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

ماه رمضان ۳۰ روزه است یا ۲۹ روزه؟!

امروز روز ۲۹ ماه رمضان است و این ماه پربرکت رو به پایان است.و این سوال مطرح می شود که عید فطر چه روزی است؟ ماه رمضان امسال ۲۹ روزه یا ۳۰ روزه خواهد بود؟

به گزارش قائم آنلاین، امروز روز ۲۹ ماه رمضان است و این ماه پربرکت رو به پایان است.و این سوال مطرح می شود که عید فطر چه روزی است؟ ماه رمضان امسال ۲۹ روزه یا ۳۰ روزه خواهد بود؟

حجت الاسلام سیدرضا قلمکاریان اصفهانی، عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به وضعیت رؤیت هلال ماه شوال گفت: وضعیت ماه در غروب روز شنبه به گونه‌ای است که حتی با ابزار رصدی قوی هم قابل رؤیت نیست.

وی با بیان اینکه ماه رمضان امسال ۳۰ روزه خواهد بود، گفت: به همین دلیل و به رغم رصدهای احتمالی که صورت می‌گیرد و با توجه به تجربه‌های قبلی می‌توان به یقین گفت که رؤیتی در روز شنبه صورت نمی‌گیرد و دوشنبه در ایران عید فطر است.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: پیش بینی می‌شود که در غروب روز شنبه در کشورهای اطراف هم امکان روئیت هلال ماه وجود نداشته باشد.

حجت‌الاسلام احمد مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در این رابطه گفت: ۱۵۰ گروه استهلال از غروب شنبه (مصادف با ۲۹ ماه مبارک رمضان) برای رؤیت هلال ماه شوال در سراسر کشور اقدام می‌کنند.

وی افزود: بیشتر کارشناسان و اهل فن نظرشان این است که هلال ماه شوال در غروب شنبه قابل رؤیت نیست و ماه رمضان ۳۰ روزه خواهد بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.