تاریخ انتشار :شنبه ۳ تیر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

آمریکا داعش جهانی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، موضوع مظلومیت مردم فلسطین را دغدغه جهانی عنوان کرد و گفت: آمریکا داعش بین‌المللی است، چراکه فقط مواضع خود را حق می‌داند و ما هر تهدیدی را در نطفه خفه می‌کنیم.

به گزارش قائم آنلاین،سید حسین نقوی‌حسینی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان (روز قدس) در کرمانشاه اظهار داشت: مردم ایران همواره با اطاعت از مقام معظم رهبری در مسیر اتحاد و همدلی پیش می‌رود و معظم‌له با نگاهی ژرف و دوراندیشانه به موضوعات مختلف جهانی و داخلی برای کشور تصمیم می‌گیرند.

وی با بیان اینکه آنچه رهبر معظم انقلاب در خشت خام می‌بینند، بنده تحصیل‌کرده دکتری علم سیاست در آینه نمی‌بینم و این اشراف به تمام اتفاقات را نشان می‌دهد، اضافه کرد: شناختن توطئه‌های دشمنان و وقایع جهانی از ویژگی‌های رهبر الهی در ایران اسلامی است، بنابراین همه ما باید با اعتماد کامل پشت سر مقام معظم رهبری محکم بایستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سکان‌داری انقلاب اسلامی را یک مقوله حساس در جهان امروزی توصیف کرد و متذکر شد: مدعیان دفاع از حقوق بشر فجایعی همچون آدم‌کشی و نسل‌کشی را با حمله هیروشیما، گوانتانامو، جنگ جهانی، کشتار در کشورهای مسلمان و … رقم زده‌اند و ما را متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند.

نقوی حسینی، ایران را کشوری صلح‌طلب عنوان کرد که هرگز در هیچ جنگی آغازکننده نبوده است و همواره به دفاع از کشور خویش پرداخته است و افزود: سال ۱۹۴۸ مستکبران با بهانه‌های پوچ و واهی یک غده سرطانی در این منطقه کاشتند و آمریکایی‌ها بودند که صهیونیسم را به این منطقه هدایت کردند.

این مسؤول با اشاره به تفاوت یهودیت و صهیونیسم با یکدیگر و حضور نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: هولوکاست یک دروغ بزرگ است و آیا مسلمانان باید هزینه آدم‌کشی و جنایات اروپایی‌ها را بدهند؟

وی، بیت‌المقدس را متعلق به همه ملت‌ها، مسلمانان و ادیان جهان دانست و عنوان کرد: نامگذاری روز جهانی قدس از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی موجب شد موضوع مظلومیت مردم فلسطین و تجاوز رژیم صهیونیستی نه تنها در بین مسلمانان، بلکه در تمام دنیا به یک موضوع مورد توجه گروه‌ها و افراد مختلف تبدیل شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، مثلث شوم رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان با داشتن وجوه مشترک که موجب تقویت رژیم صهیونیستی شده است را مورد اشاره قرار داد و افزود: امام راحل با نامگذاری روز قدس، بر سازش خط بطلان کشید و فرمودند که رژیم صهیونیستی باید از بین برود.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه آمریکا داعش بین‌المللی است، چراکه فقط فرهنگ و مواضع و قوانین خود را حق می‌داند، ادامه داد: سند ۲۰۳۰ از نتایج برجام است که برای ما فرجامی نداشت.

وی، انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران و عضویت یک‌هزار تبعه فرانسه در داعش را مورد اشاره قرار داد و متذکر شد: بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در بازدید از فردو از ساخت سانتریفیوژها توسط دانشمندان ایرانی تعجب کردند که این پیشرفت و خودباوری حاصل پیروزی انقلاب اسلامی و نهضتی است که حضرت امام خمینی(ره) آغاز کردند و مقام معظم رهبری با صلابت و خردمندی هدایت می‌کنند.

این مسؤول، حضور مردم در راهپیمایی امروز را یک حماسه بیان کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران سیاست‌های خود را در دنیا دیکته می‌کند و شکست آمریکا در سوریه به‌ دلیل حمایت ایران اتفاق افتاد و ایران قربانی تروریسم است که منافقین آدم‌کش ۱۷ هزار نفر را شهید کردند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری خطاب به تیم جدید آمریکا که اگر شما برجام را پاره کنید ما آن‌ را آتش می‌زنیم، مطرح کرد: امروز استراتژی آمریکا عبور از برجام است و دیگر با برجام کاری ندارد و تحریم‌های غیرهسته‌ای را تصویب کرده که نشان می‌دهد آمریکا هرگز قابل اعتماد نیست.

نقوی حسینی با تأکید بر اینکه ایران هرگز سیاست جنگ‌طلبی ندارد و بر حل مناقشات با گفت‌و‌گو اعتقاد دارد، عنوان کرد: این بیگانگان هستند که مناقشه ایجاد کنند و پیام ترامپ به منطقه جنگ‌افروزی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر تهدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران را در نطفه خفه می‌کنیم و دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.