تاریخ انتشار :جمعه ۲ تیر ۹۶.::. ساعت : ۸:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

گرمازدگی خطر مرگ را به همراه دارد

سپهر محمدزاده گفت: گرما زدگی موقعیتی تهدید کننده برای افراد به حساب می‌آید که اگر تشدید شود حتی می‌تواند منجر به مرگ نیز شود.

به گزارش قائم آنلاین،یک پزشک عمومی گفت: گرما زدگی می‌تواند منجر به مرگ افراد شود و از این بابت باید به علائم آن توجه ویژه‌ای شود.

سپهر محمدزاده گفت: گرما زدگی موقعیتی تهدید کننده برای افراد به حساب می‌آید که اگر تشدید شود حتی می‌تواند منجر به مرگ نیز شود.
وی افزود: زمانی که سیستم تنظیم کننده دمای بدن برای مدت زمان طولانی در معرض هوای گرم قرار گیرد بدن دیگر قادر به دفع گرما نیست.

این پزشک عمومی با اشاره به خطرات گرمازدگی اظهارکرد: افراد باید توجه ویژه‌ای به مقوله گرمازدگی داشته باشند و در صورتی که با این مشکل مواجه شدند به پزشک مراجعه کنند، زیرا عدم توجه به علائم گرمازدگی می‌تواند منجر به تخریب اندام اصلی بدن شود.

محمدزاده در پاسخ به این پرسش که گرمازدگی چه علائم اصلی دارد؟، تصریح کرد: پوست افراد در این شرایط ابتدا قرمز و سپس کبود و یا رنگ پریده می‌شود و تنفس هایش کوتاه و نبض بیمار نیز ضعیف می‌شود.

وی ادامه داد: مردمک‌های چشم افرادی که دچار گرمازدگی شده اند گشاد شده و دچار رخوت و بی حسی می‌شوند.

این پزشک عمومی در رابطه با راهکارهای کاهش دمای بدن فردی که دچار گرمازدگی شده است گفت: در این شرایط بهترین روش خنک کردن بدن با استفاده از آب است، اما فرد بیمار باید در کمترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.