تاریخ انتشار :جمعه ۲ تیر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

وضعیت هوای شمال کشور در تعطیلات

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از نفوذ جریانات خنک شمالی در دوشنبه خبرداد و گفت: نفوذ جریانات خنک شمالی موجب کاهش نسبی دما، بارش پراکنده باران و مه صبحگاهی در استانهای ساحلی دریای خزر می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین،احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی و موج بارشی که از روزهای گذشته وارد کشورمان شده امروز نیز بخشهای شمال کشور، استانهای ساحلی دریای خزر، آذربایجانها، خراسان شمالی و خراسان رضوی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با بارش باران، رعد و برق و وزش باد مواجه می‌کند.

وی افزود: نفوذ جریانات پرفشار و خنک شمالی باعث شده تا امروز دمای هوا در نیمه شمالی کاهش نسبی پیدا کند و این روند در ساعت‌های آتی و تا صبح فردا نیز ادامه می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه از روز شنبه جو نسبتاً  آرام و آسمانی آفتابی غالب نقاط کشور را دربرمی‌گیرد تصریح کرد: دمای نیمه شمالی کشور  از فردا شنبه رو به افزایش خواهد گذاشت و تنها بخشهایی از خراسان شمالی و خراسان رضوی با افزایش ابر و بارش پراکند باران و وزش بادموقتی مواجه خواهد شد.

وظیفه افزود: طی ۲۴ ساعت آتی دمای هوا در نیمه غربی کشور افزایش و در نیمه شرقی کاهش نسبی پیدا می‌کند که این روند نیز به صورت موقتی خواهد بود.

وی اظهار کرد: در روز یکشنبه نیز وزش باد نسبتاً شدیدی در شمال‌شرق و شرق کشور به وقوع می‌پیوندد و افزایش دمای هوا در بیشتر مناطق کشور به جز شرق و جنوب شرق کشور پیش‌بینی خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور  با اشاره به وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی نقاط کشور  تصریح کرد: از اواخر وقت امروز جمعه تا روز یکشنبه برخی مناطق کشور همچون مناطقی از خوزستان، بوشهر و زابل در طی ساعاتی با وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا مواجه می‌شوند.

وظیفه تصریح کرد: طی ۴۸ ساعت آتی خلیج فارس مواج و طوفانی خواهد بود و مسافران یا قایقهای گردشگران باید به اخطارهای لازم در این باره توجه کنند.

وی به تغییرات آب‌وهوایی در شمال کشور از روز دوشنبه اشاره کرد و گفت:‌ از روز دوشنبه نیز با نفوذ جریانهای شمالی در سواحل دریای خزر شاهد ابرناکی، بارش باران و مه صبحگاهی در استانهای ساحلی خزر خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، اهواز با ۴۵  درجه بالای صفر را گرم‌ترین مرکز استان و  شهرکرد با ۶ درجه بالای صفر را خنک‌ترین مرکز استان کشور  دانست و  اظهار کرد: آسمان تهران نیز امروز  صاف و آفتابی همراه با وزش باد موقتی پیش‌بینی شده که این روند فردا نیز ادامه خواهد یافت و رفته رفته شاهد افزایش دما خواهیم بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.