تاریخ انتشار :جمعه ۲ تیر ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

حقایق جالبی از برج ایفل که لازم است بدانید!

اگر چه زمانی با ساخت این برج در این کشور مخالفت می‌شد، اما امروزه این برج، نمادی از کشور فرانسه به حساب می‌آید و سالانه میلیون‌ها گردشگر برای بازدید و عکس گرفتن کنار آن، به این جا سفر می‌کنند

به گزارش قائم آنلاین، اگر چه زمانی با ساخت این برج در این کشور مخالفت می‌شد، اما امروزه این برج، نمادی از کشور فرانسه به حساب می‌آید و سالانه میلیون‌ها گردشگر برای بازدید و عکس گرفتن کنار آن، به این جا سفر می‌کنند. ساخت برج ایفل حدود دو سال طول کشید و در بین سال‌های ۱۸۸۷ و ۱۸۸۹ ساخته شده است. این برج ابتدا برای یک نمایشگاه جهانی و به مناسب صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد. اما کسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی در سفر به پاریس با تور مسافرتی پربازدیدترین اماکن دیدنی فرانسه و جهان این شاهکار مهندسی با سازه فلزی اش باشد!

۱) در ابتدا قرار نبود این برج، حضوری دائمی در شهر داشته باشد و فقط برای حضور در نمایشگاه بین المللی پاریس در سال ۱۸۸۹ ساخته شده بود!

۲) طبق قرار قبلی، این برج باید در سال ۱۹۰۹ تخریب می‌شد، اما این اتفاق هیچ وقت نیافتاد. زیرا این سازه فلزی تغییر کاربری داده شد و قرار شد به عنوان آنتن رادیویی از آن استفاده کنند!

۳) در سفر به پاریس با تور مسافرتی این نکته را بدانید که برج ایفل فرانسه در سال ۲۰۱۱، با داشتن ۶، ۹۸۰، ۰۰۰ بازدیدکننده، تبدیل به پربازدید کننده‌ترین بنای تاریخی جهان شد!

۴) فرانسوی‌ها که علاقه نداشتند هیتلر به راحتی از برج ایفل بازدید کند، کابل‌های آسانسور آن را قطع کردند تا هیتلر مجبور شود، تمام پله‌های برج را یکی یکی بالا برود. این اتفاق در جنگ جهانی دوم و در زمان بازدید هیتلر از پاریس رخ داد!

۵) یک فروشنده آهن قراضه ساده، این برج را از یک کلاهبردار به نام ویکتور لوستیگ خریداری کرده بود!

۶) این سازه در ابتدا قرار بود در شهر بارسلونای اسپانیا ساخته شود، اما این شهر ساخت آن را رد کرده بود!

۷) تغییرات اب و هوایی باعث می‌شوند که ۱۵ سانتی متر از طول آن کم و زیاد شود!

۸) نکته قابل توجهی که درباره این مکان از اماکن دیدنی فرانسه وجود دارد این هست که این برج، کشته‌های زیادی هم داده است. از جمله مخترعی به نام فرانز رایشلت که قصد داشت چتر نجاتش را امتحان کند و از بالای برج به پایین پرید!

۹) دقیقاً ۱۶۶۵ پله راه دارید تا به بالاترین نقطه این برج برسید

۱۰) زنی به نام Erika La Tour Eiffel در سال ۲۰۰۷ با این سازه فلزی ازدواج کرد. پس باید این سازه را مذکر به حساب آورد؟!

۱۱) حدود ۲۰ هزار لامپ در این برج برای روشن کردن آن وجود دارند!

۱۲) در سی منطقه دنیا، یک کپی از این سازه فلزی ساخته شده است!

۱۳) به اندازه وزن ۱۰ فیل، رنگ روی فلزهای این برج زده شده است!

۱۴) در سفر به پاریس با تور مسافرتی و دانستنی‌های این مکان از اماکن دیدنی فرانسه در نظر داشته باشید که سازنده برج، گوستاو ایفل، در بالای آن برای خودش یک آپارتمان ساخته بود!

۱۵) قصد داشتند یک سازه دیگر طراحی کنند تا از برج ایفل بلندتر باشد. در سال ۱۸۹۱ شروع به ساخت این سازه کردند، اما به دلیل عدم استحکام به پایان نرسید و در سال ۱۹۰۷ هم تخریب شد!

۱۶) طراح برج ایفل، یعنی گوستاو ایفل در طراحی مجسمه آزادی در نیویورک هم نقش داشته است.

۱۷) در زمان ساخت این برج، بلندترین برج جهان به حساب می‌آمد!

۱۸) ساخت این برج نیاز به ۳۰۰ کارگر، ۲٫ ۵ میلیون میخ پرچ و ۱۸۰۳۸ قطعه آهن داشته است!

۱۹) ساخت این سازه فلزی در دنیای امروز، ۳۱ میلیون دلار هزینه در بر داشت!

۲۰) کانادا قصد داشت در سال ۱۹۶۷، این برج را به طور موقت به کشورش منتقل کند، اما هرگز عملی نشد!

۲۱) در سفر با تور مسافرتی پاریس بدانید که قسمت فوقانی برج بر اثر رعد و برق در سال ۱۹۰۲، آسیب دیده بود، که بعد از آن به سرعت بازسازی شد!

۲۲) برای صرفه جویی در مصرف برق، از سال ۲۰۱۳ دیگر چراغ‌های برج به صورت ۲۴ ساعته روشن نیستند و از ساعت یک نیمه شب خاموش می‌وشند!

دیدگاه خود را به ما بگویید.