تاریخ انتشار :جمعه ۲ تیر ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

آنهایی که نرخ بیکاری را پایین اعلام می‌کنند دنبال قهرمان‌سازی هستند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوسوم بیکاران در کشور دارای تحصیلات عالیه هستند، گفت: آنهایی که نرخ بیکاری را پایین اعلام می‌کنند دنبال این هستند که خود را قهرمان‌ جلوه دهند.

به گزارش قائم آنلاین،حمیدرضا حاجی‌بابایی امشب در همایش بزرگداشت روز ملی اصناف در همدان اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه ۲۲۲ موضوع یا مشکل را احصا کردیم که در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد تا از وضعیت فعلی بیرون بیاییم.

وی با بیان اینکه شاه‌بیت همه این مسائل در حال حاضر اشتغال است، گفت: همه اجزای تشکیل‌دهنده جامعه باید دست به دست هم دهند تا با غول بیکاری که جامعه را تهدید می‌کند، مبارزه کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر در کشور ۲۵ میلیون نفر دارای شرایط کار هستند که ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر معادل ۱۲٫۶ درصد آنها بیکار هستند، گفت: دوسوم بیکاران دارای تحصیلات عالیه هستند.

وی با بیان اینکه در سال جدید به غیر از ۳ میلیون نفر بیکار، یک میلیون نفر هم اضافه خواهند شد، افزود: طی سال ۶۷ تا ۷۲ سالانه یک میلیون دانش‌آموز سال اول ابتدایی داشتیم و امسال ۴٫۵ میلیون نفر بیکار خواهیم داشت.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه اگر یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم، رشد ما صفر است، خاطرنشان کرد: هرچه از این میزان کمتر شغل ایجاد کنیم به ۱۲٫۶ درصد میزان بیکاری افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به عبارت دولت باید یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر و به عبارت مجلس یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سال شغل ایجاد کنیم، گفت: برای تحقق این امر ۷۷۰ هزار میلیارد تومان باید سرمایه‌گذاری شود که ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از محل سرمایه‌گذاری خارجی است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۴۵ درصد میزان نقدینگی بانک‌ها بلوکه است، افزود: از محل تملک دارایی‌ها و مردم باید سایر نیازها را برطرف کرد و برای تحقق این مسئله باید همه پای کار بیایند.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه در استان همدان ۵۵۵ هزار نفر واجد کار داریم، تصریح کرد: از این میزان ۵۳ هزار نفر بیکار هستند و حدود ۲۷ هزار نفر نیز به تازگی خواهان ورود به بازار کار هستند که در مجموع ۱۶ درصد نرخ بیکاری استان می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر نرخ بیکاری استان را ۹٫۵ اعلام کنیم، حق دریافت اعتبارات ما کاهش می‌یابد، ادامه داد: برخی برای اینکه بگویند قهرمان هستند میزان بیکاری را کم می‌گویند و سایر استان‌ها منابع بیشتری جذب می‌کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در شورای اسلامی با بیان اینکه بیکاری رقیب همه ما است، تصریح کرد: هر جا اقدامات اساسی صورت گرفت در دنیا پیروز شدیم که نمونه اساسی آن شلیک موشک‌های سپاه به مواضعداعش بود.

حاجی بابایی با بیان اینکه خروجی این اقدام نظامی، اقتصادی است، ادامه داد: تا اقتدار محقق نشود، اقتصاد قوام نخواهد گرفت.

وی با تأکید بر اینکه این موشک‌ها مستقیم به آمریکا زده شده چون داعش و عربستان عددی نیست، خاطرنشان کرد: این موشک‌ها زده شده تا ببینیم که آمریکا چه غلطی می‌کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.