تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۵:۱۸ ب.ظ
فاقددیدگاه
بمناسبت هفته محیط زیست:

مراسم رونمایی از تمبر «ببر مازندران» در قائم‎شهر برگزار شد+تصاویر و حواشی

مراسم رونمایی از تمبر «ببر مازندران» در مظلومیت کامل همچون نحوه نگهداری این حیوان در سالن اجتماعات قائم‎شهر برگزار شد.

به گزارش قائم آنلاین، صبح امروز در سکوت کامل خبری و بدون اطلاع رسانی، مراسم رونمایی از تمبر حیوان منقرض شده مازندران که به ببر خزر یا همان ببر ماندران معروف است، در سالن شهرداری قائم شهر و به همت اداره محیط زیست و اداره پست استان و شهرستان قائم‌شهر برگزار شد.

در این مراسم که جهان پهلوان امامعلی حبیبی دارنده مدال المپیک که همگان وی را به ببر مازندران می‌شناسند حضور داشت، صندلی‌های خالی و نبود مردم بدلیل عدم آگاهی از این مراسم ظاهری نامناسب را به تصویر می‌کشید تا جایی که امامعلی حبیبی از این قضیه گلایه کرد.

مظلومیت این مراسم به اندازه نحوه قانونگذاری برای حفظ نگهداری این حیوان بود که یک سال بعد از انقراض و شکار آخرین ببر مازندران قانون ممنوعیت شکار ببر در ایران تصویب شد در این مراسم حتی برای تقدیر از حضور امامعلی حبیبی به جای تصویر ببر مازندران تابلویی با تصویر قرقابل به وی اهدا شد.

جا دارد از این همه تلاش برای نحوه برگزاری این برنامه از برگزار کنندگان تشکر کنیم که بیشتر بحث تبلیغات شرکت ها مطرح بود آن هم برای افرادی محدود تا مراسم رونمایی از تمبر که صحبتی از ببر نبود و تنها دورهمی برای برخی از دوستان شد.

البته یکی از سخنرانان این مراسم که در مورد ببر مازندران لب به سخن گشود در این مراسم از زمان کمی برخوردار بود که مجری برنامه سخنان وی را به پایان رساند و که باعث شد اندک حضار نیز از ببر مازندران چیزی برداشت نکنند و در پایان مراسم نیز از تمبر یادبود این حیوان اصیل ایرانی رونمایی شد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.