تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

عقرب، جان کودک سه ساله کرمانی را گرفت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از مرگ کودک سه ساله در شهرستان فاریاب به دلیل عقرب زدگی خبر داد و گفت: تاخیر در مراجعه به بیمارستان دلیل مرگ این کودک است.

به گزارش قائم آنلاین، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از مرگ کودک سه ساله در شهرستان فاریاب به دلیل عقرب زدگی خبر داد و گفت: تاخیر در مراجعه به بیمارستان دلیل مرگ این کودک است.

مسعود مطهری افزود: ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز گذشته دختر بچه سه ساله از روستای سرگریچ شهرستان فاریاب دچار عقرب زدگی شده و ساعت ۱۶ به بیمارستان ۱۲ فروردین کهنوج انتقال داده می شود.

وی بیان کرد: این کودک سه ساله در نهایت با تزریق سرم و انجام آزمایش های پزشکی جان باخت.

به گزارش ایرنا هم اکنون در جنوب استان کرمان ۲ نوع عقرب الماس و گادین وجود دارد که دارای سمی بسیار قوی هستند و لازم است تحقیقات در مورد سرم این ۲ نوع عقرب توسط مراکز درمانی تکمیل شود.

مرگ کودک کهنوجی بر اثر عقرب زدگی در هشتم فروردین ماه سال جاری با وجود تزریق پادزهر در مرکز درمانی و انعکاس گسترده آن در فضای مجازی باعث شد تا دانشگاه علوم پزشکی جیرفت راهکارهای لازم را در این خصوص انجام دهد و این دانشگاه تصمیم گرفت تحقیقات خود را برای تولید سرم ۲ نوع عقرب خطرناک در این منطقه شروع کند.

بر اساس گزارش روابط عمومی این دانشگاه بیش از یکهزار نوع عقرب در جنوب استان وجود دارد و همواره عقرب زدگی های متفاوتی در این منطقه مشاهده می شود که با تزریق سرم درمان می شوند.

هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبارجنوب، قلعه گنج، منوجان و فاریاب زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هستند./ر

دیدگاه خود را به ما بگویید.