تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۲:۱۱ ق.ظ
فاقددیدگاه
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری :

«خلافت امیرالمومنین مبتنی بر آرا مردم» نوعی تعبیر غلط انداز است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: سخنرانی روحانی که اعلام کرد خلافت امیرالمومنین مبتنی بر آرا مردم بوده، نوعی تعبیر غلط انداز است.

به گزارش قائم آنلاین، آیت الله علی معلمی در گفت و گو با خبرنگار ما، درباره سخنرانی دکتر روحانی که اعلام کرد خلافت امیرالمومنین مبتنی بر آرا مردم بوده، اظهار کرد: امام علی (ع) بر اساس امر خداوند و بیان صریح رسول خدا نایب ایشان بوده و این جمله به نوعی یک تعبیر غلط انداز است.

وی افزود: هر چند موفقیت امامت در سایه حضور و همراهی و اطاعت مردم بود اما این سخن نادرست که مبنای حکومت رای مردم بود، برداشت اشتباهی است چراکه مبنای حکومت امیرالمومنین نمی‌تواند با رأی مردم مشروعیت پیدا کند.

معلمی تصریح کرد: امر امامت الهی است و امام حسن مجتبی و امیرالمومنین که در طول ۲۵ سال پس از رحلت پیامبر خانه نشین شده بودند، هر چند امامت بالفعل نداشت اما امام امت بود و چون مردم تبعیت نمی‌کردند، از ایشان بهره‌مند نمی‌شدند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، یادآور شد: حال روحانی می‌گوید مردم به من رأی دادند و رأی مردم اصالت دارد مردم به عنوان خدمتگذار و رئیس‌جمهور رأی دادند اما این به این معنا نیست که وی هر گونه اندیشه‌ای داشته باشد مردم باید اطاعت کنند.

این نماینده، عنوان کرد: رئیس جمهورمان می‌خواهد به رأی مردم بنازد هر چند که مشخص است که رأی مردم برایش ارزش و اعتبار آورد اما این سخن روحانی که مبنای حکومت امیرالمومنین رأی مردم بودند یعنی اگر مردم نبودند امام علی علیه السلام شایستگی امامت را نداشت، این سخن کج فهمی رئیس جمهورمان را نشان می‌دهد.

امام جمعه شهرستان قائم‎شهر در ادامه خاطرنشان کرد: امیرالمومنین سزاوار امامت امت بود و اینکه امام حضور پیدا نکرد خود مردم ضرر کردند اما بعد از مرگ عثمان مردم اصرار کردند این هنگامی است که امام کنار گذاشته شده بود.

معلمی تصریح کرد: امیرالمؤمنین امام بودند و مردم در زمان خانه نشینی امام از ایشان محروم شدند.

وی همچنین در زمینه سخنان روحانی که گفت این انتخابات پیروزی صداقت بر تهمت بود، گفت: بهترین پاسخ را رهبری در این زمینه دادند که بنی صدر نیز می‌خواست کشور را دوقطبی کند اما سرانجام ش به ناکجاآباد ختم شد بنابراین این تفکر که انتخابات ۹۶ پیروزی اعتدال گرایان بر افراط گرایان، نوعی اندیشه ساده لوحانه است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان کرد: در انتخابات ۹۶ تمامی مدیران زمینه سازی کرده بودند فرمانداران هیئت‌های اجرایی را یک دست از اصلاح‌طلبان انتخاب کرده بودند و آنها در سر صندوق به راحتی تبلیغ و جهت می‌دادند و اعضایی که در گذشته بودند را کنار گذاشتند و اعضای جدید آوردند حتی به فرمانداران، بخشداران و دهیاران امتیازات مادی دادند که در درجه اول آنها خود در جایگاه باقی بمانند و با این شیوه رأی گرفتند و حال برای اینکه مسؤولان برای آنکه ضعف‌های خود را بپوشانند اقدام به حاشیه‌سازی می‌کنند.

این مسئول در پایان یادآور شد: در حال حاضر آمریکایی‌ها برجام را نقض کردند در صورتی که روحانی اعلام می‌کرد با برجام تمامی تحریم‌ها برداشته می‌شود که این چنین نشد و اینها هم هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند و حال برای به حاشیه راندن مردم این سخنان را به میان می‌آورند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.