تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۱:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

حمله تند فتح‌الله‌زاده به مدیران استقلال؛ با این وضعیت باز هم دوم می‌شویم!

مدیرعامل سابق استقلال علیه مدیران فعلی این باشگاه موضع گیری کرد.

به گزارش قائم آنلاین،علی فتح الله زاده که علاقه زیادی به مدیرعاملی دوباره در استقلال دارد مصاحبه ای رادیویی انجام داد و علیه مدیران فعلی باشگاه موضع گرفت.

فتح الله زاده در خصوص اینکه گفته می شود هروقت اسم او می آید بحث قراردادهای میلیاردی مطرح می شود، گفت: وقتی رقابت ها جوانمردانه نباشد و حریف می بازد به قولی نوعی جرزنی می شود! همیشه دیده اید بعد از من قیمت ها بالاتر رفته است و هر وقت بازیکنی می گرفتم مردانه قیمت او را می گفتم و همان را ثبت می کردم و حتی به سازمان لیگ هم آن را اعلام می کردم.

* آن زمان که هیچکس جرات نداشت اعلام کردم با تیموریان ۲میلیارد قرارداد بستم

وی افزود: این خیلی بد است که برخی ها قرارداد ببندند و رقم دقیقش را نگویند، شما از مهدی تاج که زمانی رئیس سازمان لیگ بود بپرسید و او حتماً پاسخ شما را می دهد. آن زمان اعلام کردند که باشگاه استقلال هر قراردادی را که گفته بود به همان شکل ثبت کرد چون سازمان بازرسی کل کشور و نهادهای دیگر قراردادها را بررسی کردند. آن زمان هیچکس جرأت نداشت که بنویسد آندرانیک تیموریان قرارداد ۲ میلیاردی بسته است ولی من نوشتم چون اعتقادم این است هر بازیکن قیمت خودش را دارد.

مدیرعامل سابق استقلال تأکید کرد: متأسفانه ما یک سوی قضیه را دیده و طرف دیگر را نمی بینیم. ممکن است من یک بازیکن را ۲ میلیارد بخرم ولی سال بعد ۶ میلیارد آن را بفروشم، این خودش یک نوع بیزینس است یا پیش از این داریوش یزدانی را با ۴ میلیون تومان جذب کردم که وقتی به لورکوزن آلمان رفت قیمت آن ۸۰۰ میلیون تومان شده بود. وقتی علی موسوی را از پاس گرفتم قیمت او یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود ولی با قیمت گزافی او را به آلمان منتقل کردیم.

* با همه امکاناتی که پرسپولیس داشت ما قهرمان شدیم

فتح الله زاده در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید زمانی که رویانیان مدیرعامل پرسپولیس شد و شما مدیرعامل استقلال بودید قیمت ها از آن زمان بالا و بالاتر رفت، گفت: آقای رویانیان دوست عزیز من چون پول زیادی داشت قیمت ها را بالا می داد ولی من به عنوان یک استقلالی نمی توانستم تحمل کنم که رقیبم در حال پیشرفت است ولی من پیشرفت نکنم. هوادار من هیچوقت دوست نداشت از تیم رقیب عقب بیفتد. قبول دارم که قیمت ها آن سال بالاتر رفت ولی اگر من آن کار را نمی کردم قهرمانی لیگ به دست نمی آمد و حتی با همه امکاناتی که پرسپولیس داشت ما قهرمان لیگ شدیم حتی سال بعد جام حذفی را گرفتیم و سال پس از آن جزء ۴ تیم برتر آسیا بودیم. این کار یک نوع رقابت است. من همین حالا هم اگر در استقلال باشم قیمت بازیکن را تشخیص می دهم و یک زمانی هم ممکن است به خاطر اینکه رقیب از من پیشی نگیرد حتی مقداری بیشتر هزینه کنم.

* استقلال به یک بازیکن ۱.۷ میلیارد پول داده که ۱.۲ میلیارد هم نمی ارزد

وی در خصوص اینکه ادعا کرده بود اگر به استقلال بیاید ۲۰ روزه تیم را می بندد، گفت: همین حالا استقلال یک بازیکن خریده که یک میلیارد و ۲۰۰ نمی ارزد اما یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون خریداری شده است. من هم بیایم پولی بیشتر از این نمی دهم. من معتقدم همین حالا هم بعضی از باشگاه ها ۲ میلیارد پول به برخی بازیکنان داده اند.

* آقای جلالی شما با ۵۰۰ میلیون مربیگری می کنی که بازیکن بازی کند؟!

فتح الله زاده در خصوص اینکه مجید جلالی گفته بیشترین پولی که به بازیکنان داده اند ۵۰۰ میلیون بوده است، گفت: آقای جلالی حرف خودش را می زند ولی هر وقت او با ۵۰۰ میلیون مربی گری کرد، بازیکن هم ۵۰۰ میلیون می گیرد و فوتبال بازی می کند. آیا آقای جلالی عزیز یا سایر مربیان ما با ۵۰۰ میلیون مربی گری می کنند؟ البته من احترام ویژه ای برای مجید جلالی قائل هستم و یکی از مربیان زحمتکش و صادق و با شخصیت فوتبال ما است. او راست می گوید قیمت بازیکن ما همین است ولی چون عده ای پول باد آورده دارند فضا را مسموم می کنند. من اگر در پیکان باشم هیچوقت بازیکن ۲ میلیاردی نمی خرم چون کسی از ما انتظار قهرمانی ندارد ولی در استقلال و پرسپولیس حتماً باید قهرمان شوید و حتی نایب قهرمانی را هم قبول ندارند.

مدیرعامل سابق استقلال ادامه می دهد: ما چون ثبات مدیریت نداریم این حرف ها مطرح می شود. مرتب نگوییم پول ها از بیت المال خرج می شود. اگر این پول ها بیت المال است چرا دو باشگاه را رها نمی کنند. اگر باشگاه استقلال خصوصی شود باور کنید بازیکن ۳ میلیاردی هم برای آن می خرم چون من بازیکن را با ۳ میلیارد می خرم و بعد آن را ۱۰ میلیارد می فروشم. متأسفانه مسئولان ما این کار را انجام نمی دهند. یک زمانی می گفتند میخواهند ۲ باشگاه را خصوصی کنند اما دیدید که آنها را رها نکردند. استقلال و پرسپولیس برندی هستند که ارزش خرج کردن دارند.

وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صحبت می کرد، گفت: تیم های ما اکثراً دولتی هستند و از بودجه دولت تأمین می شوند. سابقاً دولت ۵ میلیارد به استقلال و پرسپولیس کمک می کرد و در بوق و کرنا می کرد که ما به این دو باشگاه کمک کرده ایم. ما ۱۵ میلیارد خرج می کردیم و دولت ۵ میلیارد به ما می داد. از آن طرف حق پخش تلویزیونی پرداخت نمی کردند. باز هم می گویم ما اصلاً بیت المالی نیستیم و خودمان هم می گوییم دوست نداریم بیت المال خرج شود. اگر دوست ندارید از بیت المال خرج شود باشگاه ها را به بخش خصوصی بدهید.

* استقلال ضعیف کار کرده و با این یارگیری باز هم دوم می شود

مدیرعامل سابق استقلال درخصوص اینکه تحلیلش از وضعیت کنونی این باشگاه و جذب بازیکنان چیست، گفت: من احترام ویژه ای برای آقایان قائل هستم ولی آنها نباید ضعیف کار کنند. من فکر می کنم تا الان خوب کار نکردند و استقلال سال گذشته هم همین شرایط را داشت. اگر قرار است همین بازیکنان را تمدید کنیم باز هم دوم می شویم. بالاتر از سال گذشته که نمی شوند. ما به تیم قوی تری احتیاج داریم که برود در آسیا و سری در بین سرها در بیاورد. باید خرج شود اما نه بی محابا. شما قیمت های بازیکنان سال آخر حضور من را با قیمت های سال بعد از من قیاس کنید. با آنکه بازیکن خوب نخریدند ولی پول بیشتری دادند. زمان ما که تیم در جمع ۴ تیم قرار گرفت ۲۴ میلیارد کل هزینه های ما بود اما به گفته خود مسئولان بالای ۳۰ میلیارد پول خرج کرده است. متاسفانه برخی ها مغلطه می کنند و می خواهند برخی مسائل را قایم کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.