تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۲:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

آزادراه افسانه‌ای در ۲۲ سالگی+عکس

عملیات اجرایی قطعه ۲ آزادراه افسانه‌ای تهران-شمال دیروز و در ۲۲ سالگی این پروژه آغاز شد، آغازی که با توجه به سابقه ناامیدکننده این طرح راهسازی نمی‌توان پایانی را برای آن پیش‌بینی کرد.

به گزارش قائم آنلاین،۲۲ سال از کلنگ‌زنی عملیات اجرایی آزادراه تهران-شمال در دولت دوم سازندگی می‌گذرد. از سال ۷۵ تا سال ۹۲ قطعه ۴ این پروژه به طول ۲۱ حد فاصل مرزن‌آباد تا چالوس ساخته و به بهره‌برداری رسید. تا پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم، مسئولان و دست‌اندرکاران دولت‌های قبلی وعده‌های متعددی را برای ساخت آزادراه دادند که البته هیچکدام از آنها محقق نشد. همزمان با تغییر دولت در سال ۹۲، مسئولان عالی‌رتبه دولت تدبیر و امید از جمله عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز وعده‌ای عجیب برای آزادراه تهران شمال داد.

وی در روز معارفه‌اش وعده تا تا آزادراه تهران-شمال را در دولت یازدهم بسازد،‌ وعده‌ای که البته چند روز بعد در بازدید وزیر راه و شهرسازی به ارائه “تصویری روشن” از پروژه موکول شد و در نهایت وزیر راه وعده تکمیل قطعه یک آزادراه را در دولت یازدهم داد. به هر حال فارغ از وعده‌های بی شمار گذشته، دیروز عملیات اجرایی قطعه ۲ این آزادراه نیز طی انفجاری آغاز شد. مسئولان ذی‌ربط وعده تکمیل این قطعه طی سه سال داده‌اند. قطعه یک نیز که یکی از وعده‌های آخوندی بود به این دولت نمی‌رسد و قرار است آخر امسال به اتمام برسد./ر

دیدگاه خود را به ما بگویید.