تاریخ انتشار :جمعه ۲۶ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۷:۱۶ ب.ظ
فاقددیدگاه
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری :

آتش به اختیار، یعنی خود مسؤولیت فعالیت‌های خود را در مسائل فرهنگی بر‌عهده بگیرید

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: آتش به اختیار، یعنی خود مسؤولیت فعالیت‌های خود را در مسائل فرهنگی بر‌عهده بگیرید.

به گزارش قائم آنلاین  به نقل از بلاغ، آیت الله علی معلمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه در قائم‌شهر با بیان اینکه روز قدرس روز اسلام است که تمامی انسان‌ها در سراسر عالم خود را به رخ چهانیان می‌کشاند، اظهار کرد: روز قدس روز یادگار ماندگار امام راحل است و این روز را برایمان در آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان به یادگار قرار داد.

وی افزود: سازمان تبلییغات در قائم‌شهر مناسب نیست و چون استان و شهرداری با هم همکاری نمی‌کنند و شهرداری چندین مرحله برای واگذاری زمین همکاری کرد اما استان به بهانه آنکه این ساختمان تجاری است حاضر به همکاری نیستند در نتیجه خود سازمان تبلیغات با مکان اندکی مواجه است و نمازگذاران جمعه نیز نیاز به توسعه فضا دارند.

معلمی با گریزی به سخنان رهبری که فرمودند نباید به دشمن اعتماد کرد و این نشان می‌دهد که اعتماد در بخش‌هایی اتفاق افتاده است، تصریح کرد: در بخش‌هایی کوتاه آمده‌ایم و ضربه خوردیم، رهبری ادامه دادند که دشمن از دولتی که سرکار است حمایت کردند و می‌کنند.

امام جمعه قائم‌شهر عنوان کرد: رهبری به دولت تذکر می‌دهد تا دولت حواسش را جمع کند و متلاشی نشود بنابراین رهبری ار دولت هم حمایت می‌کند هم تذکر می‌دهند.

این مسئول با اشاره به اینکه رهبری فرمودند که در سال ۵۹ نیز رئیس جمهور وقت مردم را دو قطبی و به دو دسته موافق و مخالف معرفی کرد و موافقین خود را موافق و مخالفان خود را مخالف اعلام می‌کرد که این تجربه نباید تکرار شود، گفت: هنگامی که پس از انتخابات عنوان شد که پیروزی این انتخابات پیروزی اعتدال بر افراط بود این همان دو قطبی بود که در سال ۵۹ اتفاق افتاده بود اما با هوشیاری ملت و با تذکرات به جای رهبری از ایجاد فتنه‌ها جلوگیری شد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، تأکید کرد: عناصر اقتدار بنیه دفاعی کشور است که شامل ارتش، سپاه و بسج و نیروهای علمی و فناوری هستند که موجب اقتدار کشور می‌شوند و باید اینها تقویت شوند نباید سخنانی در تضعیف آنها عنوان شود.

معلمی با اشاره به اینکه رهبری در دیدار دانشجویانی که در زمینه مشکلات فرهنگی صحبت کردند فرمودند همگی آتش به اختیارید یعنی آنکه خود مسئولیت فعالیت‌های خود را بر عهده بگیرید، افزود: برخی از مدعیان اصلاحات گفتند برداشتن نظارت موثر از دستگاه‌های مسؤول در حوزه نشر از مصادیق آتش به اختیار است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه جوانان از وضع فرهنگی و سینمایی گله‌مند بودند که رهبری فرموردند برای اصلاح هر چه مقدار که خود می‌توانید عمل کنید اما سخنان امام را خلاف معنا می‌کند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان، اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد باید در برابر این تحریف‌های سخنان رهبری موضع روشن داشته باشد اما متأسفانه تماشاگرند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر در ادامه خاطرنشان کرد : شنیده‌ها حاکی از آن است که استاندار اعلام کرد که هر هفته از مصلی قائم‌شهر انتقاداتی می‌شود و حال برای آنکه انتقاد نشوید لازم است تا خود پیش از انتقاد درست عمل کنید، احساس نکنید کسانی که فقط تعریف می‌کنند آنان خیرخواه هستند ممکن است انگیزه شخصی برای بهره‌برداری از دستگاه‌های دولتی را داشته باشند و کسانی که تذکر می‌دهند خیرخواهانه است.

این مسئول افزود: در حال حاضر از مشکلات منطقه‌مان مؤسسه کاسپین است که برخی‌ها سرمایه برای دریافت تسهیلات در این موسسه قرار دادند و حال تسهیلاتی دریافت نکرده اصل پول خود را نیز ازدست دادند و باید به مشکلات آنان رسیدگی شود.

معلمی یادآور شد: بازنشستگان ذوب آهن نیز چندسالی است که معوقات چند ساله آنان نیز پرداخت نشده و کارگران نساجی زمانی که حقوق آنان را پرداخت نکرده بودند به آنان تسهیلات دادند و پرداختی را از کارگران دارد دریافت می کند و در حالی که کارگران حقوق خود را دریافت کردند.

وی ضمن تقدیر از شهردار که نساجی را به تملک خود در آورد تا همانند نساجی مازندران در حلقوم یک غیر ایرانی و بیگانه برای بلعیدان نرفت، گفت: نساجی مازندران موقت از چنگ مازندران خارج شد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، خاطر نشان کرد: با توجه به تحرکات و حوادث تروریستی در مجلس و مرقد امام (ره) لازم است تا خروش و فریادمان در جمعه آینده بیشتر باشد و همگان برای همبستگی بیشتر همدیگر را دیدار کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.