تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۱:۵۷ ق.ظ
فاقددیدگاه
رییس جهاد کشاورزی قائم‎شهر خبرداد:

مشکل کشاورزان برای سند اصلاحات اراضی در قائم‌شهر

رییس جهاد کشاورزی قائم‎شهر با بیان اینکه بسیاری از کشاورزان حاشیه جنگل‌ها دارای سند اصلاحات اراضی هستند، اما همچنان در این شهرستان علی‌رغم پیگیری‌های به‌عمل آمده در زمینه تداخل اراضی منابع طبیعی و کشاورزی، چالش هایی وجود دارد.

به گزارش قائم آنلاین، فرزین فرهادی در گفت‎وگو با خبرنگار ما، درمورد فعالیت‌های کشاورزان قائم‎شهر و سند اصلاحات اراضی، اظهار کرد: بسیاری از کشاورزان حاشیه جنگل‌ها دارای سند اصلاحات اراضی هستند، اما همچنان در این شهرستان علی رغم پیگیری‌های به‌عمل آمده در زمینه تداخل اراضی منابع طبیعی و کشاورزی ، چالش هایی وجود دارد.

وی افزود: دولت طی  سه سال اخیر پیگیر است تا اراضی دارای سند اصلاحات را به کشاورزان بازگرداند اما در این‌میان طبق نقشه‌های  گرفته شده در گذشته منابع طبیعی نیز سندهای دیگری در مورد این زمین ها دارد که با توافقات انجام شده و با همکاری منابع طبیعی این زمین ها جزو لکه سبز نبوده و  سند به نام کشاورزان خواهد بود که در این میان همکاری اداره ثبت و اسناد مورد تاکید است.

رییس جهاد کشاورزی قائم‌شهر با بیان این که در سال گذشته برای یک‌هزار هکتار از اراضی شهرستان نقشه کاداستر تهیه شد، بیان کرد: همچنان اداره ثبت نسبت به تهیه پلاک های ثبتی اراضی هیچ گونه اقدامی نکرده  تا این اراضی به کشاورزی بازگردد .
این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: امسال هم سهمیه شهرستان تهیه نقشه کاداستر برای یک‌هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی است .

فرهادی با اشاره به ماده ۹ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مصوب سال ۸۹ وزارت جهاد کشاورزی، تصریح کرد: این ماده ما را مکلف کرده تا با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و با تهیه نقشه کاداستر، نسبت به تثبیت مالکیت دولت بر منابع ملی و اراضی موات و دولتی و با رعایت حریم روستاها و همراه با رفع تداخلات ناشی از اجراء مقررات موازی اقدام و حداکثر تا پایان برنامه پنج ساله پنجم ، سند مالکیت عرصه‌ها را به نمایندگی از سوی دولت اخذ کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.