تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ مهر ۹۴.::. ساعت : ۶:۵۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

مسجدجامعی در منزل یکی از قربانیان منا

به گزارش قائم آنلاین،احمد مسجد جامعی در تهران‌گردی این هفته خود، به منزل یکی از خانواده‌های قربانیان فاجعه‌ی «منا» در تهران رفت.

او و تیم تهران‌گردی صبح امروز (جمعه ۱۰ مهر) با حضور در خانه‌ی «حاج یوسف دولتی» این فاجعه را به آن‌ها تسلیت گفت و تاکید کرد: این خسارت و حادثه‌ی دردناک هیچ‌گاه جبران‌شدنی نیست.

همسر یوسف دولتی نیز که در مکه حضور داشته و چهارشنبه به کشور بازگشته است، درباره‌ی چگونگی بروز این اتفاق توضیح داد: اوایل صبح عید قربان حاج یوسف دولتی به همراه شش نفر دیگر به سمت منا و برای به جا آوردن اعمال رمی جمره حرکت کردند که این اتفاق با بستن یکی از مسیرها رخ داد و همه‌ی همراهان وی مجروح شدند و فقط حاج یوسف دولتی در این حادثه کشته شد.

وی ادامه داد: با توجه به زیاد بودن جمعیت نمی‌توانستیم به صورت کاروانی حرکت کنیم چون همدیگر را گم می‌کردیم.

او انتظار خود و خانواده‌ی داغدارش را پس از رخ دادن این اتفاق، تحویل هر چه سریع‌تر جنازه‌های کشته شدگان به ایران بیان کرد.

احمد مسجد جامعی – عضو شورای شهر تهران – نیز در این دیدار خطاب به خانواده‌ی این کشته‌شده در حادثه منا اظهار کرد: همه‌ی ما در این مصیبت شریک هستیم این واقعه یک غم ملی است. امیدوارم از یک طرف باعث آبروی خانواده و از طرف دیگر باعث جلوگیریی از دیگر اتفاقات مشابه در این زمینه شود.

وی در پاسخ به انتظار این خانواده‌ی کشته شده، تاکید کرد: بر حسب شهرهای کشور اقدامات مورد نیاز برای بازگرداندن اجساد کشته شده‌ها در حال انجام است.

او با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره‌ی دفن جانباختگان این حادثه‌ی خونین در گلزار شهدای همه‌ی شهرها، بیان کرد: حتی اگر پیکر این جانباختگان به کشور بازنگردد ما موظف هستیم تا با ساخت یک جایگاه ویژه در قطعه شهدای هر کدام از شهرها برای همیشه یاد آن‌ها را گرامی بداریم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.