تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ مهر ۹۴.::. ساعت : ۷:۲۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

حرم منور رضوی با ۱۵ هزار شاخه گل آذین شد

به گزارش قائم آنلاین،سیدخلیل منبتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق برنامه زمانبندی گل آرایی حرم مطهر رضوی از روز عید قربان آغاز و تا عید سعید غدیر به اوج خود می رسید اما بخاطر فاجعه منا و جان باختن صدها تن از هموطنانمان و اعلام ۳ روز عزای عمومی این برنامه از چند روز مانده به عید سعید غدیر آغاز می شود.
وی گفت: با توجه به حجم گلی که از تهران و شهرستانها برای گل آرایی حرم مطهر رضوی ارسال شده گل آرایی صحنها و رواقها، حوضها و ورودیهای متعددی در دستور کار قرار دارد.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی افزود: در این ایام اماکن متبرکه رضوی با بیش از ۱۵ هزار شاخه گل گلایل، داوودی و رز در رنگهای مختلف و آفتابگردان و حجم قابل توجهی گل بوته گل آرایی می شود.
وی ادامه داد: تمامی گل آراییها در این ایام توسط خدام افتخاری انجام می شود و به دلیل حجم عظیم گل آرایی ۳۰۰ نفر از این خدام به صورت آماده باش و فوق العاده مشغول گل آرایی و تزیین صحن و سرای حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) هستند.
همچنین اماکن متبرکه حرم امام رضا(ع) با ۳۳ هزار ریسه نورآرایی و برنامه های فرهنگی با موضوع غدیر و ولایت اعم از سخنرانی و مسابقه تا عید سعید غدیر برگزار می شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.