تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ مهر ۹۴.::. ساعت : ۷:۵۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

جشن ولایت علوی در بیش از دو هزار امامزاده کشور برگزار شد

به گزارش قائم آنلاین،ازسازمان اوقاف وامور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی افزود: حادثه غدیر یک فرهنگ، اندیشه و تفکر است و تنها یک حادثه تاریخی نیست بلکه نسخه هدایت و دستیابی بشر به سعادت و خوشبختی است.
وی با بیان اینکه اگر رسول اکرم(ص) امامت علی ابن ابیطالب (ع) را در این روز ابلاغ نمی کرد، رسالتش ابتر می ماند، ادامه داد: ما مسلمانان با این نگاه این روز را عید وجشن می گیریم که براساس خطبه غدیر پیامبراکرم (ص) وظیفه داریم، پیام این روز را به نسل های بعد از خود منتقل کنیم زیرا پیامبر فرمودند ؛ آنهایی که حاضرند این پیام را به غایبان برسانند و پدران نسل در نسل به فرزندان خود این پیام را تا روز قیامت منتقل کنند.
شرفخانی اضافه کرد:سازمان اوقاف و امور خیریه براین اساس و در راستای تحقق این مهم ، در آخرین روز از دهه ولایت و امامت جشن بزرگ ولایت علوی ، اکمال دین نبوی برای پنجمین سال متوالی درامامزادگان کشور برگزار می شودوامسال این جشن بزرگ در بیش از دو هزار امامزاده و بقعه متبرکه همزمان با عید غدیر خم آغاز شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: این جشن بزرگ با هدف ترویج فرهنگ غدیر، تعمیق سطح اعتقادات مردم بویژه جوانان در موضوع ولایت و بهره گیری از ظرفیت بقاع متبرکه برای رساندن پیام غدیر به نسل های بعد برگزار می شود.
شرفخانی با بیان اینکه محافل انس با قرآن وقرائت زیارت جامعه کبیره درشب و روزمیلاد امام هادی (ع) در بقاع متبرکه برگزار شد، افزود: نمایشگاه فرهنگی با عنوان پیام آفتاب در یک هزار و ۷۰۰ بقعه متبرکه برپا شده است که شامل ۲۰ تابلوی محتوایی و گرافیکی پذیرای علاقه مندان است و همچنین ایستگاه های صلواتی و غرفه های عرضه کتاب نیز در امامزادگان شاخص می شود.
وی با بیان اینکه همچنین در شب عید غدیرخم در امامزادگان شاخص استان ها مراسم نورافشانی برگزار شد، گفت: برنامه اصلی جشن ولایت علوی در روز عید غدیر حضور در منزل سادات برای عرض تبریک این عید سعید است زیرا احترام به سادات ، احترام به اهل بیت (ع) است که در خطبه غدیر هم به آن اشاره شده است.
شرفخانی ادامه داد: سنت خوبی است که در روز عید غدیر خدمت سادات واجب التعظیم برسیم که به عنوان ذریه اهل بیت (ع) دارای جایگاه والایی در دین هستند و از آنان هدایای معنوی برای سعادت و خوشبختی خود در زندگی دریافت کنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: کتاب «ایوان نجف» نیز در شمارگان ۱۵۰ هزار نسخه به چاپ رسیده است که مسابقه ای نیز از این کتاب با هدایای کمک هزینه سفر به حج عمره ، عتبات عالیات و مشهد مقدس پیش بینی شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.