تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ مهر ۹۴.::. ساعت : ۵:۰۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

کمیته امداد باید اعتماد مردم را جلب کند

به گزارش قائم آنلاین،آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی با تاکید بر ضرورت توجه به خدمات فرهنگی و معنوی، گفت: به موازات خدمات مالی به ارائه خدمات معنوی توجه داشته باشید، کمیته امداد بهانه‌ای برای اقدامات فرهنگی است.

معظم له صبح امروز در دیدار فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد، با تبریک عید سعید غدیر به همه مسلمین، اظهار کرد: فاجعه منا را که منجر به از دست دادن عزیزان ملت ایران شد، تسلیت عرض می کنم و امیدوارم خداوند این فاجعه کم نظیر را به لطف خود جبران کند.

وی در ادامه اعتماد را سرمایه هر مجموعه ای دانست و گفت: کمیته امداد باید هرچه بیشتر اعتماد مردم را جلب کند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه امروز کمیته امداد مورد اعتماد مردم است، تصریح کرد: این سرمایه نباید متزلزل شود؛ بلکه باید در راستای افزایش اعتماد بیشتر مردم گام بردارد.

مکارم شیرازی همچنین بر ضرورت افزایش اعتماد عمومی از طریق خبررسانی مستمر و شفاف تاکید کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته کمیته امداد در راستای کمک رسانی باید به اطلاع عموم برسد.

معظم له افزود: صدا و سیما مسئولیت سنگینی در این زمینه داشته و باید کمیته امداد را در این زمینه یاری کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه منابع کمیته امداد نسبت به تقاضاها کمتر است، تصریح کرد: باید منابع جدیدی را تعریف کنید تا پاسخگوی نیازهای نیازمندان باشید.

این مرجع تقلید همچنین بر ضرورت افزایش جلب بیشتر رضایت خیرین تاکید کرد و گفت: باید سم پاشی های علیه کمیته امداد را خنثی کنید؛ اینکه گفته می شود پول های مردم به کارمندان کمیته اختصاص پیدا می کند را با شفاف سازی حل کنید؛ چراکه دولت هزینه حقوق آنها را داده و کمک مردم به طور مستقیم به نیازمندان می رسد.

مکارم شیرازی با تاکید بر ضرورت توجه به خدمات فرهنگی و معنوی، خاطرنشان کرد: به موازات خدمات مالی به ارائه خدمات معنوی توجه داشته باشید، کمیته امداد بهانه ای برای اقدامات فرهنگی است.

مکارم شیرازی با اشاره به اینکه امروز عوامل فساد در دوران ما بی‌سابقه است، ابراز کرد: موبایل ها و ماهواره ها می‌توانند منبع فساد باشند و به موازات نشر وسیع فساد باید نشر وسیع مسائل فرهنگی داشته و در سایه فرهنگ قوی اسلام، توطئه ها را خنثی کنیم.

وی با اشاره به اینکه اکرام یکی از سلسله اصول قرآن کریم است، بیان کرد: رفتار و بیان مناسب در کمک به نیازمندان باید مورد توجه قرار گیرد.

معظم له افزود: در کیفیت ارائه خدمات به نیازمندان توجه داشته باشید تا احساس منت و سنگینی در افراد صورت نگیرد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه اکرام بسیار موثر است، گفت: نباید کمک ها به مردم به گونه‌ای باشد که احساس حقارت در نیازمندان بوجود بیاید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری حوزه، مکارم شیرازی همچنین کمیته امداد را یکی از برکات جمهوری اسلامی دانست و گفت: خدمات این نهاد ارزشمند ذخیره روز قیامت است که علاوه برجنبه مادی، جنبه معنوی نیز دارد.

وی در پایان گفت: ما همیشه کمیته امداد را مورد اعتماد می دانیم و برای پرداخت رد المظالم به این نهاد مسئله ای نداریم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.