تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ مهر ۹۴.::. ساعت : ۳:۳۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

کلاهبرداری ۱۸میلیارد تومانی در بازار ارز

به گزارش قائم آنلاین،رئیس هیات مدیره انجمن کارفرمایی سکه و صرافان استان تهران از کلاهبرداری ۱۸میلیارد تومانی در بازار ارز خبر داد و گفت: از آنجا که زوایای این کلاهبرداری در حال رصد است این امکان وجود دارد که رقم آن تغییر کند.

عباس مسعودی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این کلاهبرداری در راستای انجام معاملات کاغذی که در هفته های اخیر در بازار شایع شده انجام شده است، افزود: هرچند افراد دخیل در این کلاهبرداری تاکنون دستگیر شده اند اما فرد اصلی تحت پیگرد قانونی است.
وی با اشاره به توزیع نابسامان ارز در بازار، اظهار داشت: تغییرات ۱۰۰ تومانی نرخ دلار سبب شده تا برخی از فعالان اقتصادی متضرر شوند زیرا گاهی دلاری که با نرخ ۳۵۰۰ تومان خریداری شده به یکباره به ۳۴۵۰ تومان کاهش می یابد و در نتیجه فعالان متضرر می شوند.
رئیس هیات مدیره انجمن کارفرمایی سکه و صرافان استان تهران، تصریح کرد: همین امر سبب شد تا معاملات کاغذی در پاساژ افشار راه اندازی شود و حجم بسیار زیادی از معاملات تنها بر روی کاغذ انجام می شد و از آنجا که این معاملات همانند بورس جایگاه قانونی نداشت این مشکلات ایجاد شد.
مسعودی در توضیح معاملات کاغذی گفت: این معاملات بر روی کاغذ انجام می شد و برهمین اساس اجازه داده نمی شد که نوسانات متوجه فعال اقتصادی شود اما در نهایت این امر به این کلاه اون کلاه تبدیل شد و در نتیجه این وضعیت به حدی رسید که دیگر فرد توان ادامه آن را نداشت و در نتیجه کلاهبرداری اتفاق افتاد.
وی در پایان افزود: مالباختگان برای پیگیری امور به انجمن کارفرمایی سکه و صرافان استان تهران (اکصا) مراجعه کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.