تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ مهر ۹۴.::. ساعت : ۳:۲۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

پیکر قربانیان فاجعه منا تا دو روز آینده به کشور منتقل می شوند

به گزارش قائم آنلاین،عباس زارع نژاد روز پنج شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هم اکنون تیم های پزشکی ایران وعربستان روند شناسایی اجساد قربانیان فاجعه منا را به صورت مشترک انجام داده و به دنبال تشخص هویت جان باختگان هستند.
وی اظهار داشت: براساس توافقات صورت گرفته برخی حجاج ایرانی نیز که شناسایی آنان با مشکلات خاصی روبرو است به کشور انتقال داده می شود تا ادامه روند شناسایی از طریق آزمایشات مختلف پزشکی انجام پذیرد.
وی با تاکید بر اینکه هیچ یک از اجساد قربانیان این فاجعه در عربستان دفن نشده و نخواهد شد، گفت: با توجه به هماهنگی ها مسئولان عربستان اطمینان دادند در خصوص تضمین سلامت مابقی حجاج که هم اکنون در مدینه و مکه هستند را با تلاش و جدیت به دنبال خواهند داشت.
مشاور وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: نظر به برگزاری نشست های صورت گرفته تیم اعزامی ایران به سرپرستی سید حسن هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مقامات عربستان تقریبا تمامی توافقات به انجام رسیده است.
امسال ۶۴ هزار نفر زائر ایرانی برای انجام مناسک حج به عربستان اعزام شدند که از این تعداد ۴۶۴ تن از حجاج ایرانی در فاجعه منا جان خود را از دست دادند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.